امروز : چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۴ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

تبلیغات متنی

شرایط اجتماعی و اعتراض های جاری در فرانسه، طی دهه های اخیر در این کشور بی سابقه است

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس

۱۳۲۹۵۳۱۷_۱۱۹۱۹۶۳۹۲۰۸۲۷۵۴۳_۲۱۱۲۶۰۰۰۴۲_nایرونیوز : ” شرایط اجتماعی و اعتراض هایی که طی هفته های گذشته در فرانسه برقرار است، طی دهه های اخیر در این کشور بی سابقه به شمار می رود. فرانسوی ها در اعتراض به تصمیم دولت برای اصلاح قانون کار در خیابان ها هستند و اعتصاب های سراسری روز به روز بخش های بیشتری را در بر می گیرد.

اتحادیه ها در فرانسه بر خلاف دیگر کشورها چندان بخش وسبعی از جامعه را در بر نمی گیرند اما توانایی همراه کردن گروه های مختلف مردمی و برپایی اعتصاب های سراسری را دارند.
اتحادیه ها در فرانسه همچنین نقشی کلیدی در حیات اقتصادی کشور از جمله در بخش هایی چون حمل و نقل، انرژی و نیز جاده سازی دارند و می توانند موانع و مشکلات جدی در این بخش ها ایجاد کنند.

اتحادیه بزرگ کارگری فرانسه (س ژت)، ۶۸۸ هزار عضو دارد که تعداد اعضای آن از یک حزب سیاسی بیشتر است. اما این تعداد تنها ۲.۶ درصد از جمعیت حقوق بگیران فرانسه را در بر می گیرد. در فرانسه به طور کلی تنها ۸ درصد از جمعیت شاغل در اتحادیه ها فعال هستند این در حالیست که این رقم در بلژیک ۵۵ درصد و در ایسلند ۸۲ درصد است.

اتحادیه بزرگ کارگری فرانسه همچنین هشدار داده که در صورت عدم عقب نشینی دولت، اعتصاب های گسترده تری را در اعتراض به اصلاح قوانین کار در فرانسه برگزار خواهد کرد.”

در حالی که وزیر حمل و نقل فرانسه هشدار می‌دهد که هنوز بحران تامین سوخت به پایان نرسیده است، نخست‌وزیر فرانسه با اتخاذ موضعی سرسختانه گفته است که آمادگی دارد تا معترضان را که به طرح‌های اصلاح قوانین کار اعتراض دارند، از بنادر سوخت‌گیری بیرون کند.

الن ویدالی، وزیر حمل و نقل فرانسه در پی دیدار با نمایندگان دولت فرانسه و صنعت نفت گفت، شرایط در انبارهای سوخت بهبود یافته اما این بحران که در پی اعتصاب‌ها به وجود آمده هنوز به پایان نرسیده است. وی افزود: در برخی مناطق شرایط کاملا به حالت عادی بازگشته است. در مناطق دیگر ما کاملا مراقب هستیم اما نمی‌توانیم بگوییم که بحران به پایان رسیده است. اگر لازم باشد، پاکسازی محاصره انبارهای سوخت را ادامه می‌دهیم.

رادیو فرانسه : “به نوشته فیگارو روزنامه فرانسه، هرگز تابستان ورزشی‌ اینگونه امنیتی را تجربه نکرده، تابستانی که قرار است برای مسابقات “فوتبال اروپا” ۹۰ هزار نیروی پلیس، و برای مسابقات “جام ملت‌های اروپا” ۲۳ هزار نیرو بسیج شوند. نیروهایی که شامل پلیس، ژاندارمری، آتش نشانی، مین جمع کن‌ها و نظامیان هستند و از دهم ژوئن تا دهم ژوئیه آماده مقابله با هرگونه مشکل یا تهدید تروریستی خواهند بود.

در فیگاروی امروز همچنین می خوانیم که با وجود اینکه در هفته جاری هم اعتصابات بسیاری در راه ست، نخست‌وزیر گفته که «تا آخر» راه، خواهد رفت. این روزنامه نوشته که شواهد نشان از ادامه درگیری میان دولت و سندیکاها و پایان نیافتن آن در آینده خیلی نزدیک خواهد داشت . فیگارو تائید می‌کند که همه این مشکلات در شرایطی رخ داده که بازی‌های فوتبال اروپایی به زودی در فرانسه آغاز می‌شود. ”

شهرهای مختلف فرانسه از حدود دو ماه پیش صحنه برگزاری تظاهرات‌ها و اعتراض‌های مردمی مختلف به اصلاحات دولت در زمینه قانون کار است.

بنابر اعلام وزارت کشور فرانسه، از زمان آغاز اعتراضات و تظاهرات‌ها نسبت به اصلاحات قانون کار در فرانسه طی دو ماه گذشته تاکنون، حدود ۱۰۰۰ نفر بازداشت شده و مورد بازجویی قرار گرفته‌اند.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، «برنار کازونوو» وزیر کشور فرانسه اعلام کرده که از زمان آغاز جنبش مخالفت با اصلاحات قانون کار در فرانسه طی دو ماه گذشته، ۹۶۱ نفر در سراسر کشور بازداشت شده و مورد بازجویی قرار گرفته‌اند که تنها ۲۱۴ مورد از این بازداشت‌ها به تظاهرات پنجشنبه گذشته پاریس و حومه آن مربوط می‌شود.

مطالب زیر را حتما بخوانید

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب

امار سایت

  • 0
  • 17,740
  • مرداد ۳, ۱۳۹۶