امروز : پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۵ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

تبلیغات متنی

واکنش‌ها به لغو تابعیت آیت الله شیخ عیسی قاسم

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس

آخرین خبر نوشت:
اقدام اخیر رژیم آل خلیفه در سلب تابعیت از آیت الله شیخ عیسی قاسم واکنش ها و انتقادات جدی را در پی داشته است. بر همین اساس سازمان ملل ‌این اقدام را بر اساس قوانین بین المللی غیر قابل توجیه دانست همچنین سپاه طی بیانیه ای این اقدام را موجب شعله ورتر شدن مشعل انقلاب اسلامی بحرین و شتاب در فروپاشی رژیم دست نشانده این کشور دانست.

سپاه: به زودی بنیان های رژیم آل خلیفه فرو خواهد ریخت
به گزارش آخرین خبر در بخشی از بیانیه سپاه آمده است: اقدام غیرانسانی و مغایر با حقوق شهروندی رژیم سفاک و نژاد پرست آل خلیفه در سلب تابعیت ذاتی رهبر شیعیان بحرین ،آیت الله شیخ عیسی قاسم که در مغایرت با اصول و ارزشهای دین مبین اسلام و هنجارهای شناخته شده بین المللی و در تضاد با عزت و کرامت مردم جهان عرب و ملت بحرین صورت پذیرفت محصول راهبرد و سیاستهای اسلام ستیزانه نظام سلطه و صهیونیسم و توطئه آل سعود به شمار می رود. در ادامه این بیانیه تاکید شده است بزودی بنیانهای کاخ ظلم و ستم دست نشاندگان آمریکای جنایتکار با عزم و اراده انقلابی مردم بحرین فرو خواهد ریخت.

همچنین سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل در این باره گفت:‌ اقدام بحرین در لغو تابعیت آیت الله شیخ عیسی قاسم با قوانین بین المللی غیر قابل توجیه است. به گزارش ایسنا وی افزود: با توجه به اینکه نمی‌توان برای صدور این حکم دلیل آورد، اقدامی کاملا غیرقابل توجیه است.

آیت الله نوری همدانی نیز در پیامی با محکوم‌کردن اقدام اخیر دولت بحرین در سلب تابعیت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم گفت: رژیم آل‌خلیفه غافل است از اینکه طرح چنین موضوعی سبب بیداری مردم بحرین و آشکار‌شدن ظلم آنها در جهان خواهد شد.

لاریجانی: رژیم آل خلیفه نفس های آخر را می کشد
رئیس مجلس شورای اسلامی اقدام ناشیانه رژیم بحرین در لغو تابعیت آیت الله شیخ عیسی قاسم را محکوم کرد و گفت: این اقدامات نشان می دهد رژیم آل خلیفه نفس های آخر را می کشد. وی یادآور شد: مگر مردم بحرین چه می خواهند که با داغ و درفش و لغو تابعیت با آن مواجه شدند حرف مردم بحرین یک امر روشن و ساده است که همه در انتخابات با رای مساوی شرکت کنند این توقع زیادی است که چند سال آنها را بر این ماجرا به خاک وخون کشیده اند؛ مجلس شورای اسلامی این اقدام ناشیانه آل خلیفه را محکوم می کند و به حاکمان بحرین هشدار می دهد که این اهانت به ساحت مقدس آیت الله شیخ عیسی قاسم ماجراجویی گستاخانه است و از تمام امید ها در حل مسالمت آمیز را از بین می برد.

حزب الله لبنان به رژیم آل خلیفه هشدار داد
حزب الله لبنان نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: این اقدام نشان می‌دهد که بحرین به پایان راه خود در برخورد با جنبش مسالمت آمیز مردم بحرین رسیده است. این اقدام همچنین حامل پیام اشتباهی است مبنی بر اینکه هیچ گونه اصلاح، حقوق، مذاکره و افق سیاسی وجود ندارد و مقامات با حماقت خود مردم بحرین را به سمت انتخاب گزینه‌های دشواری می‌کشانند که عواقب وخیمی برای این نظام دیکتاتور و فاسد دارد.
مقتدی صدر نیز از مردم این کشور خواست تا روز جمعه تظاهراتی را در حمایت از آیت‌الله عیسی قاسم برگزار کنند. دبیر کل سازمان بدر در بیانیه‌ای تاکید کرد سلب تابعیت از شیخ عیسی قاسم اقدامی ظالمانه بوده و برخلاف تمامی قوانین و عرف‌های بین المللی است. به گزارش تسنیم هادی العامری افزود که این تصمیم ظالمانه به روشنی شکست آل خلیفه در برابر مقاومت ملت بحرین را نشان می‌دهد.

آمریکا: اقدام دولت بحرین دلبخواهی است!
وزارت خارجه آمریکا هم به این اقدام رژیم بحرین واکنش نشان داد. وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای آورده است: اقدام دلبخواهی دولت بحرین در لغو تابعیت شهروندانش، بازتاب کلی که چنین اقدامی بر جا خواهد گذاشت و خطر بدون تابعیت ماندن افراد بسیار نگران کننده است. نگرانی ما بیشتر درباره گزارش هایی است مبنی بر اینکه شیخ قاسم نتوانسته اتهاماتی را که ضد او مطرح شده است پیش از تصمیم گیری نهایی پاسخ بدهد و یا این تصمیم را از راه فرآیند شفاف حقوقی به چالش بکشد.

خشم و تحصن بحرینی‌ها در مقابل منزل شیخ عیسی قاسم
شمار زیادی از شهروندان کفن پوش در برابر خانه شیخ قاسم در منطقه دَرّاز تجمع کردند. خشم و تحصن بحرینی‌ها در مقابل خانه آیت الله شیخ عیسی قاسم، بزرگترین مرجع دینی بحرین، در پی تصمیم رژیم آل خلیفه برای سلب تابعیت و تبلیغات تحریک آمیز علیه وی که هدف از آن اهانت به این مرجع است، ادامه دارد. شبکه تلویزیونی المنار با اعلام این خبر در گزارشی گفت: مردم به محض آنکه حکومت بحرین تصمیم خود را برای سلب تابعیت از آیت الله شیخ عیسی قاسم اعلام کرد در شهرها و مناطق بحرین به خشم آمدند.

وزارت کشور بحرین دیروز(دوشنبه) با انتشار بیانیه ای ضمن اعلام خبر لغو تابعیت شیخ قاسم، مدعی شد که شیخ عیسی قاسم به منافع عالی کشور ضربه زده و حق وفاداری به وطن را به جا نیاورده است. آیت الله شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین و رهبر معنوی انقلاب آن کشور درسال ۱۹۳۷ میلادی دریکی از مناطق روستایی بحرین متولد شد.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب