امروز : سه شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۳ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

تبلیغات متنی

مغرب هم به ائتلاف عربستان پشت کرد

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس

مقام های نظامی مغرب دستور خروج نیروهای این کشور از خاک یمن را صادر کردند.

به گزارش میزان روزنامه الصباح مغرب نوشت که مقام های نظامی این کشور همزمان با تنش در منطقه الصحراء دستور خروج نیروهای خود را از جنگ یمن صادر کردند.

بنابر این گزارش مغرب ۱۵۰۰ نیروی ویژه خود را که در جنگ یمن شرکت کرده بودند از این کشور خارج کرده است.

در همین حال فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن که ریاست مذاکرات صلح این کشور در کویت را بر عهده دارد از همه طرف های درگیر در این مذاکرات خواست تا به توافق صورت گرفته بر روی توقف عملیات نظامی پایبند باشند و این امر را شرطی مهم برای دستیابی به راه حلی سیاسی برای بحران یمن دانست.

اسماعیل ولد الشیخ احمد طی بیانیه ای که پس از حضور وی در نشست شورای امنیت سازمان ملل منتشر شد اظهار داشت: هرگونه رخداد نظامی قابل توجهی ممکن است مذاکرات صلح این کشور در کویت را به طور کلی تحت تاثیر قرار دهد.

وی در ادامه افزوده است: روز گذشته گزارشی از آخرین رخدادهای پرونده یمن و وضعیت امنیتی این کشور به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کردیم و در آن تاکید شد که طرفین مذاکرات بر ضرورت رسیدن به راه حلی صلح آمیز و پایان دادن به درگیری ها به توافق رسیده اند.

ولد الشیخ در ادامه آورده است: وضعیت انسانی در یمن نگران کننده است و گزارش های سازمان های بین المللی نشان می دهد در صورت بی توجهی به وقایع کنونی ممکن است با فاجعه ای انسانی مواجه شویم.

مطالب زیر را حتما بخوانید

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب

امار سایت

  • 0
  • 17,739
  • مرداد ۳, ۱۳۹۶