امروز : جمعه ۱۳۹۶/۰۴/۳۰ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

تبلیغات متنی

در انفجارهای فرودگاه آتاتورک یک ایرانی کشته و ۵ تن زخمی شدند

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس

آخرین اخبار حاکی از کشته شدن دستکم یک ایرانی در انفجارهای انتحاری فرودگاه استانبول است. سه‌شنبه شب سه هواپیما از این فرودگاه به مقصد تهران پرواز داشتند. وزیر خارجه ایران خواستار مقابله با خشونت افراط‌گرایانه شده است.

معاون پارلمانی و کنسولی و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه اعلام کرد در انفجارهای فرودگاه آتاتورک استانبول دستکم یک ایرانی کشته و ۵ ایرانی دیگر مجروح شده‌اند. به گفته حسن قشقاوی وضعیت یکی از مجروحان وخیم گزارش شده است.

قشقاوی در گفتگو با خبرگزاری “ایسنا” ابراز امیدواری کرد که شمار مجروحان و کشته‌شدگان ایرانی این حادثه افزایش پیدا نکند. برخی از خبرگزاری‌های شمار مجروحان ایرانی را ۳ نفر اعلام کرده‌اند.

دستکم ۳۶ نفر در حملات انتحاری فرودگاه استانبول کشته شدند

سه مهاجم انتحاری در ترمینال پروازهای بین‌المللی فرودگاه آتاتورک در استانبول خود را منفجر کردند. در این حملات دستکم ۳۶ تن کشته و ۱۵۰ تن مجروح شده‌اند. شواهد حاکی از دست داشتن “دولت اسلامی” در این انفجارهاست.

فرودگاه بین‌المللی آتاتورک استانبول حدود ساعت ۰۰: ۲۲ سه‌شنبه (۸ تیر/ ۲۸ ژوئن) هدف حمله سه مهاجم انتحاری قرار گرفت.

در انفجارهای این فرودگاه دستکم ۴۱ تن کشته شده‌اند که شماری از آنها شهروند ترکیه و شماری نیز مسافر پروازهای بین‌المللی بودند. شمار مجروحان بیش از ۲۳۹ گزارش شده است. ۱۳ تن از کشته‌شدگان نیز اتباع کشورهای خارجی بوده‌اند.

این فرودگاه سه‌شنبه شب دستکم سه هواپیما به مقصد تهران داشت. شرکت هواپیمایی ماهان ساعت ۳۰: ۱۰ شب، ترکیش‌‌ایر ساعت ۱۱:۴۰ شب و اطلس ساعت ۳۰: ۰۱ بامداد به مقصد تهران پرواز داشتند.

در نخستین واکنش رسمی از سوی ایران به انفجارهای فرودگاه استانبول محمدجواد ظریف، وزیر خارجه خواستار مقابله با خشونت افراط ‌گرایانه شد.

ظریف در پیام کوتاهی در توئیتر خود نوشت: «باز هم ترور در فرودگاه کشور دوست و همسایه ما (ترکیه) به زشتی سربرافراشت. خشونت افراط ‌گرایانه یک خطر جهانی است. باید باهم با آن مقابله کنیم.»

فرودگاه آتاتورک استانبول که یکی از بزرگترین فرودگاه‌های بین‌المللی جهان به شمار می‌رود، در پی انفجارهای سه‌شنبه شب چند ساعت تعطیل شده است.

مسیر شمار بسیاری از پروازهای ترانزیت به این فرودگاه نیز تغییر کرده است. سازمان هواپیمایی آمریکا حتی پروازها به مقصد سایر فرودگاه‌های استانبول را هم لغو کرده است.

پروازهای ایران به مقصد فرودگاه آتاتورک استانبول نیز تا ظهر چهارشنبه لغو شده‌اند. شرکت‌ هواپیمایی ایران‌ایر اما ظهر چهارشنبه پروازهای خود به مقصد این فرودگاه را از سر گرفت.

سه مهاجم انتحاری سه‌شنبه شب (۸ تیر/ ۲۸ ژوئن) فرودگاه بین‌المللی آتاتورک در استانبول را هدف حمله قرار دادند.

پلیس فرودگاه پس از آنکه این مهاجمان به ایستگاه کنترل امنیتی ترمینال پروازهای بین‌المللی‌ نزدیک شدند بر روی آنها آتش گشود.

یکی از این سه مهاجم که کلاشنیکف همراه خود داشته جمعیت را به گلوله بسته است.

مهاجمان در نهایت خود را منفجر کردند.

همه پروازها به فرودگاه آتاتورک استانبول لغو شده است.

مجروحان به بیمارستان‌ منتقل شده و تحت درمان قرار گرفته‌اند.

این نخستین باری نیست که استانبول در سال جاری هدف حملات تروریستی قرار می‌گیرد.

دولت ترکیه در نخستین واکنش نیروهای وابسته به گروه تروریستی “دولت اسلامی” را مسئول این حملات معرفی کرده است.

مطالب زیر را حتما بخوانید

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب

امار سایت

  • 0
  • 17,662
  • تیر ۳۰, ۱۳۹۶