امروز : پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۹ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

تبلیغات متنی

جنجال حقوق‌ها: حسین فریدون دخالت در تعیین رئیس بانک رفاه را تکذیب کرد

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس

حسین فریدون دستیار ویژه حسن روحانی رئیس جمهور ایران دخالت در تعیین رئیس بانک رفاه کارگران را تکذیب کرد.

آقای فریدون امروز جمعه ۱۱ تیرماه به خبرگزاری ایرنا گفت: “انتصاب و تغییر روسای بانک‌ها توسط مجمع عمومی بانک و پس از طی مراحل قانونی صورت می‌گیرد و اصولا فرایند تعیین مدیرعامل یک بانک در حیطه اختیارات و وظایف دستیار اجرایی رئیس جمهور نبوده است.”

ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور سه روز پیش گفته بود علی صدقی، مدیر عامل بانک رفاه کارگران با وجود اینکه “پرونده‌های سنگین” داشته، با اصرار یکی از نزدیکان حسن روحانی رئیس جمهور ایران به این سمت منصوب شده بود.

آقای سراج همچنین گفت که با این انتصاب مخالفت کرده اما قوه قضائیه کاری بیشتر از این نمی‌توانسته بکند.

علی صدقی در روزهای گذشته به دلیل دریافت حقوق‌های نامتعارف برکنار شد.

با اینکه تقریبا تمام رسانه‌های ایران در ابتدا از قول آقای سراج عنوان کردند که فردی که به انتصاب آقای صدقی اصرار داشته، حسین فریدون، برادر و دستیار ویژه حسن روحانی، بوده اما بعدا بیشتر آنها این نام راحذف کردند.

%image_alt%

آقای فریدون صحبت‌های آقای سراج را غیرسازنده و “اختلاف‌افکن” خواند و گفت این اظهارات به گفته او خلاف واقع، موجب “هتک حیثیت افراد” و “مخدوش شدن جایگاه سازمان بازرسی” می‌شود.

علی ربیعی، وزیر تعاون و رفاه ایران نیز دو روز پیش گفت انتصاب آقای صدقی بر اساس قانون و با رعایت ضوابط و نظارت دستگاه‌های ناظر صورت گرفته بود و “تاکنون هیچ حکمی از مراجع قضایی مبنی بر عدم به‌کارگیری این فرد [آقای صدقی] صادر و اعلام نشده است.”

%image_alt%

در روزها و هفته‌های اخیر جنجال مربوط به “حقوق‌های بالای” مدیران دستگاه دولتی با اظهارات مقام‌های ارشد حکومت ایران و پی‌گیری رسانه‌ها بالا گرفته است.

رهبر جمهوری اسلامی ایران خواهان برخورد با این مسئله شده و پیش از آن نیز حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران دستور برخورد فوری با مدیران متخلف در این پرونده را صادر کرده بود.

بی بی سی

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب

امار سایت

  • 0
  • 17,655
  • تیر ۲۹, ۱۳۹۶