امروز : جمعه ۱۳۹۶/۰۵/۶ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

تبلیغات متنی

اسرائیل ورودی‌های الخلیل را بست

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس

در پی حملات و خشونت‌های دو روز اخیر، نیروهای اسرائیلی با مسدود کردن وروردی‌های شهر الخلیل در کرانه باختری رود اردن عملا این شهر را به محاصره خود در آورده‌اند.

بر اساس گزارش‌ها اسرائیل برای اعمال کنترل بیشتر، صدها سرباز اضافی به الخلیل فرستاده است.

هم‌زمان بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، اعلام کرده است که در پی وقایع روزهای اخیر انتقال بخشی از سهم مالیات سرزمین‌های فلسطینی به تشکیلات خودگردان را متوقف می‌کند.

این تحولات ساعاتی بعد از آن صورت گرفت که یک مرد مسلح به سوی خودرویی حامل یک خانواده در کرانه باختری تیراندازی کرد و یک مرد اسرائیلی را کشت و همسر و دو فرزندش را زخمی کرد.

دیروز پنج‌شنبه ۳۰ ژوئن هم یک دختر ۱۳ ساله اسرائیلی- آمریکایی در اتاق خوابش در یکی از شهرک‌های یهودی نشین در مناطق اشغالی به دست یک نوجوان فلسطینی کشته شد.

 

در تحولی دیگر یک زن فلسطینی که به گفته نیروهای اسرائیلی قصد حمله با چاقو داشت به ضرب گلوله سربازان اسرائیلی کشته شد و یک “مهاجم فلسطینی” دیگر هم بعد از حمله با چاقو به دو اسرائیلی از پا درآمد.

درخواست توقف شهرک‌سازی و تشویق به خشونت

هم‌زمان کمیته چهارجانبه‌ صلح خاورمیانه در گزارشی تازه از اسرائیل خواسته ساختن شهرک‌ها را متوقف کنند و از فلسطینی‌ها هم خواسته است از تشویق به خشونت دست بردارند.

کمیته چهارجانبه متشکل از آمریکا، روسیه، سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا، گفته است که تحولات فعلی راه حل تشکیل دو کشور را بعد از چند دهه درگیری و خشونت به مخاطره می‌اندازد.

این کمیته همچنین از دولت اسرائیل خواسته است که برای بهبود وضع معیشتی و رفاهی فلسطینی‌ها در سیاست‌هایش تغییرات مثبت و اساسی بدهد.

این کمیته از گروه‌های فلسطینی که به صورت جداگانه کنترل کرانه باختری و نوار غزه را در دست دارند، خواسته است که اختلاف‌ها را کنار بگذارند و با هم متحد شوند.

مطالب زیر را حتما بخوانید

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب