امروز : جمعه ۱۳۹۶/۰۵/۶ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

تبلیغات متنی

چندین انفجار شهرهای قطیف و مدینه در عربستان سعودی را به لرزه درآورد

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس

گزارش‌ها حاکی است که انفجار چندین بمب در غروب روز دوشنبه ۱۴ تیرماه شهر شیعه‌نشین قطیف در شرق عربستان را به لرزه در آورد و یک بمبگذار انتحاری نیز وسیله انفجاری خود را در نزدیکی یک مرکز امنیتی مسجدالنبی در شهر مدینه منفجر کرد.

به گزارش خبرگزاری‌های آسوشیتدپرس و رویترز، انفجار یک خودرو بمبگذاری شده و یک عامل انتحاری شهر قطیف را هنگام افطار ساکنان شهر به لرزه در آورد. شاهدان عینی گفته‌اند که اجزاء پراکنده شده بدن انسان در نزدیکی محل انفجار را دیده‌اند.

یک شاهد عینی گفته است که یکی از انفجار‌ها باعث از بین رفتن خودرویی در نزدیکی مسجد «حسین العمران» متعلق به شیعیان شد و انفجار دوم متعاقب آن و قبل از ساعت هفت شب به وقت محلی رخ داد. این شاهد عینی افزوده است که اجزاء بدن یک انسان که احتمالا متعلق به فرد مهاجم است را دیده است.

اکثریت مردم شهر قطیف در شرق عربستان را شیعیان تشکیل می‌دهند که در پادشاهی عربستان در اقلیت هستند.

هنوز هیچ گروهی مسوولیت این حمله را به عهده نگرفته است ولی در گذشته گروه «حکومت اسلامی» یا داعش چندین حمله را علیه شیعیان این شهر انجام داده بود.

از سوی دیگر، خبرگزاری رویترز به نقل از تلویزیون «العربیه» گزارش داده که یک بمبگذار انتحاری وسیله انفجاری خود را در نزدیکی یک مرکز امنیتی مسجدالنبی در شهر مدینه، دومین شهر مقدس مسلمانان جهان، منفجر کرده است.

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی ستونی از دود را در نزدیکی این مسجد نشان می‌دهد.

هنوز گزارشی از تلفات احتمالی این بمبگذاری‌ها منتشر نشده است. بامداد روز دوشنبه نیز سایت‌های دولتی عربستان از انجام یک حمله انتحاری علیه کنسولگری آمریکا در شهر جده خبر دادند که دو نگهبان آن را زخمی کرده است.

انفجارهای امروز در پایان ماه رمضان صورت می‌گیرد.

مطالب زیر را حتما بخوانید

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب