امروز : چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۲۵ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

تبلیغات متنی

آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی‌سینا ‘تا دو روز دیگر ادامه خواهد داشت’

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پیش‌بینی کرده است که آتش سوزی مجتمع پتروشیمی بوعلی‌ سینا در جنوب غرب ایران تا دو روز دیگر ادامه داشته باشد.

عادل سلیم‌نژاد گفته است آتش سوزی تا سوختن کامل محتویات مخزن آتش‌گرفته ادامه خواهد داشت اما اطمینان داده که آتش‌ “به صورت زمینی و هوایی تحت کنترل است”.

خبرگزاری تسنیم می‌گوید به غیر از مجتمع بوعلی، برای رعایت ایمنی، چهار مجتمع پتروشیمی دیگر فجر، خوزستان، تندگویان و امیرکبیر هم، که در نزدیکی محل آتش سوزی هستند، تخلیه می‌شوند. در عین حال فرمانده ستاد مدیریت بحران منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی اطمینان خاطر داده که “هیچ خطری” بندر ماهشهر و بندر امام خمینی را تهدید نمی‌کند.

صبح امروز پنج‌شنبه ۱۷ تیر، ساعاتی بعد از مهار آتش‌سوزی در یکی از برج‌های مجتمع بوعلی سینا، یکی از مخازن این مجتمع آتش گرفت.

گفت می‌شود نشت نفت از یکی از مخازن و حرارت شدید باقی‌مانده در محل آتش سوزی قبلی باعث شعله گرفتن دوباره آتش شده است.

خبرگزاری تسنیم گزارش داده است که ستاد مدیریت بحران که برای رسیدگی به این حادثه تشکیل شده، درباره خطر گسترش آتش هشدار داده و دستور تخلیه دیگر مخازن این واحد پتروشیمی را صادر کرده است.

پتروشیمی بوعلی سینا در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی در شهرستان ماهشهر در استان خوزستان واقع شده است.

عصر دیروز چهارشنبه هم یکی از برج‌های مجتمع بوعلی‌سینا دچار حریق شده بود. به گزارش ایرنا برج ۸۰۰۱ “بلندترین برج فلزی خاورمیانه” در صنعت پتروشیمی است.

واحدهای آتش‌نشانی برای مهار دوباره حریق در محل حاضر هستند.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب