قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب تفریحی وردپرس
امروز : شنبه ۱۳۹۷/۰۴/۳۰ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

---

تبلیغات متنی

کشف “بمب یک تنی” در مرز ایران و ترکیه

به گزارش یک پارس به نقل از روزنامه “حریت” چاپ ترکیه، ماموران ژاندارمری این کشور موفق به کشف و خنثی‌سازی یک بمب یک تنی در نزدیکی مرز ایران شدند. گفته می‌شود این بمب در یک کامیون جاسازی شده بود.

عکس تزئینی است

خبرگزاری‌های ایران روز جمعه، ۲۵ تیرماه به نقل از روزنامه “حریت” گزارش دادند، کامیونی که حامل یک تن مواد انفجاری بوده در گذرگاه مرزی بازرگان- گوربولاک کشف و متوقف شد.

این روزنامه به نقل از شاهدان عینی نوشته است: «این کامیون بعد از اینکه کابلی از زیر آن بیرون افتاده بود متوقف شد و مشخص شد که مکانیزم یک بمب متصل به حدود یک تُن مواد منفجره بوده است.»

ظاهرا این اتفاق روز گذشته افتاده و گذرگاه مرزی یاد شده مدتی توسط ماموران امنیتی ترکیه بسته بوده است.

مقصد نامعلوم کامیون و بمب یک تنی

به گزارش خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه، بولنت توفیقچی، وزیر تجارت ترکیه اعلام کرده که پس از خنثی شدن این بمب، گذرگاه مرزی ایران و ترکیه در استان آغری این کشور بازگشایی شده است.

خبرگزاری فارس می‌نویسد که ماموران ژاندارمری ترکیه پس از بازرسی کامیون مشکوک در نزدیک گذرگاه مرزی “یک مکانیزم انفجاری را کشف کردند که به دو کپسول پروپان بزرگ وصل بود”.

تاکنون جزئیات بیشتری در مورد این کامیون و هویت راننده آن منتشر نشده و مشخص نیست که به سوی کدام یک از دو کشور ایران و ترکیه در حرکت بوده است.

ترکیه در ماه‌ها و هفته‌های گذشته شاهد حمله‌های تروریستی فراوانی بوده که مسئولیت اغلب آنها را گروه تروریستی دولت اسلامی (داعش سابق) بر عهده گرفته است.
کشف مواد منفجره در ایران

حدود دو هفته پیش (۸ تیر/ ۲۸ ژوئن) سه مهاجم انتحاری به فرودگاه آتاتورک استانبول حمله کردند و بیش از ۴۰ نفر از جمله یک ایرانی را به قتل رساندند.

چند روز پیش از این حادثه، محمود علوی، وزیر اطلاعات دولت حسن روحانی از برنامه حمله تروریستی به ۵۰ هدف در ایران و دستگیری ۱۰ نفر در ارتباط با این موضوع خبر داد.

علوی اول تیرماه پس از ارائه گزارش در یک جلسه غیرعلنی مجلس در جمع خبرنگاران اعلام کرد که طی یک هفته گذشته (۲۵ تا ۳۱ خرداد) “۱۰ تروریست تکفیری وهابی” در تهران و سه استان مرزی و مرکزی ایران دستگیرشدهاند و “بازجویی از تروریستها” و روند پیگیریهای اطلاعاتی و عملیاتی “در داخل و خارج از کشور به طور همزمان و همهجانبه” ادامه دارد.

وزیر اطلاعات به خبرنگاران گفته بود: «تا کنون معادل ۱۰۰ کیلوگرم مواد آماده انفجار و ترکیبات پیش‌ساز آن کشف و ضبط شده و از تحویل دو تن از این مواد به تروریستها پیشگیری شده است.»

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

تقویم شمسی

تیر ۱۳۹۷
شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
« خرداد    
 1
۲۳۴۵۶۷۸
۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵
۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲
۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹
۳۰۳۱