امروز : یکشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۱ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

تبلیغات متنی

سه انفجار تروریستی در کابل، دستکم ۳۰ کشته بر جای گذاشت

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس

وقوع ۳ انفجار میان تظاهرات‌کنندگان جنبش روشنایی در میدان دهمزنگ کابل حداقل ۳۰ کشته و ده‌ها زخمی به‌جای گذاشته است.

به گزارش یک پارس به نقل از «تابناک» به نقل از منابع خبری داخلی و محلی، لحظاتی قبل تجمع اعتراض‌آمیز جنبش روشنایی در کابل که دست به تحصن زده بودند هدف انفجار قرار گرفت.

به‌گفته شاهدان عینی میان تظاهرات کنندگان ۳ انفجار پیاپی به وقوع پیوسته که منجر به بروز تلفات زیادی شده است. شاهدان عینی می‌گویند حداقل ۳۰ نفر بر اثر این انفجارها کشته و بیش از ده‌ها نفر زخمی شده‌اند.

 

به‌دلیل مسدود بودن مسیرها به محل تجمع معترضین، آمبولانس‌ها و نیروهای کمکی نتوانستند به‌موقع به کمک مجروحین این رویداد برسند.

هم‌اکنون نیروهای امنیتی و امدادی در محل حادثه حاضر شده‌اند و این در حالی است که اعضای خانواده کشته‌ها و زخمی‌ها نیز خود را به این منطقه رسانده‌اند. در حال حاضر محدوده محل حادثه توسط نیروهای امنیتی کابل تحت محاصره قرار دارد.  عکس ارشیوی است 

شاهدان عینی تصریح کردند شدت انفجار به‌حدی بوده که دیواره‌های بتنی نصب‌شده در محل حادثه از جا کنده شده است.
تکمیلی:

* محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری اسلامی افغانستان نیز در پیامی ضمن ابراز تاسف از این حادثه، تأکید کرد حکومت تمام تلاش‌ها را به خاطر تأمین امنیت تظاهرات کنندگان به خرج می دهد.

* غنی به تمام نهادها و مقامات دولتی دستور داده تا از تمام امکانات برای رسیدگی به مجروحین این انفجار استفاده کنند و زخمی ها را به صورت عاجل به بیمارستانهای مجهز (مانند بیمارستان امنیت ملی و سردار محمد داوودخان) انتقال داده، و تحت مداوا قرار دهند.

* تازه‌ترین اخبار حاکی است تاکنون ۶۰ زخمی در بیمارستان ابن سینا و ۸۵ تن دیگر در بیمارستان استقلال انتقال یافته‌اند.

* صلاح الدین ربانی، وزیر امور خارجه افغانستان در پیامی با ابراز تأسف از حادثه انفجار بین تظاهرات کنندگان جنبش روشنایی تأکید کرد: مردم و دولت به ویژه نیروهای امنیتی و دفاعی کشور باید به این دشمنان پاسخ قاطع و قوی بدهند.

مطالب زیر را حتما بخوانید

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب

امار سایت

  • 0
  • 17,705
  • مرداد ۱, ۱۳۹۶