امروز : سه شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۳ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

تبلیغات متنی

جزئیات شب کودتا از زبان داماد اردوغان

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس

وزیر نیرو و منابع طبیعی ترکیه که داماد رجب طیب اردوغان است، جزئیات شب کودتا در ترکیه را مطرح کرد و گفت که اردوغان در آن هنگام آرام بود و با خشم پیشنهاد مسئولان مبنی بر رفتن به یکی از کشورهای جزایر یونان را در هنگام حضورش در یکی از هتل‌های مارماریس در آن شب رد کرد.

به گزارش یک پارس به نقل از ایسنا ، برات آلبایراک، وزیر نیرو و منابع طبیعی ترکیه و داماد رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در مورد جزئیات کودتا عنوان داشت که در شب ۱۵ ژوئیه به همراه اعضای خانواده‌اش در شهر مارماریس بود و نخستین تماس را در مورد تلاش برای کودتا از ضیاء ایلگن، شوهر خواهر اردوغان که مدرس بازنشسته است، دریافت کرد.

وی افزود: او به من گفت که احتمال تلاش برای کودتا در ترکیه وجود دارد و پس از آن رئیس جمهور را به اتاق دیگری به دور از جمع خانواده بردم و مساله را با او در جریان گذاشتم.

داماد اردوغان افزود: در آن هنگام، رئیس جمهور ترکیه تلاش کرد تا با تلفن با رئیس دستگاه اطلاعات و رئیس ستاد مشترک و نخست وزیر ارتباط برقرار کند و توانست با بنعالی ییلدیریم، نخست وزیر تماس بگیرد و در آن هنگام بود که مطمئن شد تلاشی برای کودتا صورت گرفته است.

آلبایراک خاطرنشان کرد: طبیعتا ما در این هنگام با فرماندار استانبول و مدیر امنیت این شهر و سایر مسئولان تماس برقرار کردیم و این که فرمانده نخست ارتش اعلام کرد که اقدامات کودتاچیان خارج از چارچوب دستورات ستاد ارتش است که این اقدام همزمان با تماس‌های مستقیم و هماهنگی‌های ما صورت گرفت و این امر نشانگر موفقیت آمیز بودن اقدامات برای به شکست کشاندن کودتا بود.

وی در مورد وضعیت روحی اردوغان در آن شب نیز گفت: در شب کودتا، اردوغان وضو گرفت و سپس دو رکعت نماز خواند تا پس از آن هدایت مقابله با کودتا را آغاز کند.

وزیر نیرو و منابع طبیعی ترکیه خاطرنشان کرد: تماس تلویزیونی که اردوغان با یک شبکه تلویزیونی در شب تلاش برای کودتا برقرار کرد، یکی از مسائل تعیین کننده در به شکست کشاندن کودتا بود و اردوغان اوضاع را در کشور تحت کنترل درآورد.

مطالب زیر را حتما بخوانید

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب

امار سایت

  • 0
  • 17,740
  • مرداد ۳, ۱۳۹۶