قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب تفریحی وردپرس
امروز : شنبه ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

---

نوشته های تازه

تبلیغات متنی

دیپلمات‌های اخراجی روسیه خاک آمریکا را ترک کردند

یک هواپیمای مسافربری خطوط روسیا، امروز دیپلمات‌های اخراجی و اعضای خانواده آنها را از آمریکا خارج کردیک هواپیمای مسافربری خطوط روسیا، امروز دیپلمات‌های اخراجی و اعضای خانواده آنها را از آمریکا خارج کرد

همزمان با روز نخست سال جدید میلادی، سی و پنج دیپلمات اخراجی روسیه به همراه اعضای خانواده‌شان با یک هواپیمای اختصاصی روسی، خاک آمریکا را ترک کردند.

این دیپلمات‌ها در پی حکم باراک اوباما، رئیس جمهوری، و در واکنش به آنچه کاخ‌سفید نقش مسکو در هک‌کردن کامپیوترهای حزب دموکرات و ایمیل‌‎های هیلاری کلینتون، نامزد این حزب عنوان می‌کند، صورت گرفت.

روز یکشنبه (اول ژانویه – ۱۲ دی) یک مقام سفارت روسیه تایید کرد که هفتاد و پنج نفر از دیپلمات‌ها و اعضای خانواده آنها با پروازی اختصاصی خاک ایالات متحده را ترک کرده‌اند.

این در حالی است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، بدون در نظر گرفتن اقدامی تلافی‌جویانه گفته نمی‌خواهد “درگیر یک عمل دیپلماتیک غیرمسئولانه‌ای” شود و ترجیح می‌دهد برای حرکت در مسیر ترمیم روابط مسکو و واشنگتن تا بر سر کار آمدن دونالد ترامپ صبر کند.

تصمیمی که مورد ستایش آقای ترامپ هم قرار گرفت و رئیس جمهوری منتخب آمریکا آن را “بسیار هوشمندانه” ارزیابی کرد.

آقای ترامپ در حاشیه میهمانی سال نو به خبرنگاران گفت اطلاعات جدیدی را روز سه‌شنبه یا چهارشنبه هفته جاری فاش می‌کندآقای ترامپ در حاشیه میهمانی سال نو به خبرنگاران گفت اطلاعات جدیدی را روز سه‌شنبه یا چهارشنبه هفته جاری فاش می‌کند

آقای ترامپ که از ابتدا نیز نسبت به صحت و سقم گزارش نهادهای امنیتی و اطلاعاتی آمریکا همچون سیا اظهار تردید کرده بود، در حاشیه میهمانی سال نو به خبرنگاران گفت او چیزهایی می‌داند که “دیگران از آن بی‌خبرند”.

او همچنین در پاسخ به خبرنگاران گفت این اطلاعات را در یکی از روزهای سه‌شنبه یا چهارشنبه هفته جاری فاش خواهد کرد.

“من می‌دانم هک کردن چیست. و می‌دانم که خیلی سخت است که واقعا فهمید پشت آن چه کسی بوده.”

رئیس جمهوری منتخب آمریکا که تا سه هفته دیگر وارد کاخ‌سفید می‌شود، گفته برای اطمینان از حفظ اسرار نباید به کامپیوترها اعتماد کرد.

“اگر چیز مهمی است باید آن را روی کاغذ نوشت و با پیک ارسال کرد، مثل روزگاران گذشته. چرا که هیچ کامپیوتری امن نیست.”

مطالب مرتبط

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

تقویم شمسی

خرداد ۱۳۹۹
شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
    خرداد »
۱۲۳۴۵۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱