حملات خونبار در پاريس (كشته شدن ٣٦٠ نَفَر) / داعش: اين ١١ سپتامبر پاريس است !

image

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، یک مقام امنیتی در پاریس گفت: در حملات تروریستی پاریس، بیش از دویست نفر زخمی شده اند که حال ۸۰ نفر آنان وخیم است.

بیشتر حملات در سالن کنسرت و تعداد زیادی از رستوران ها در شرق پاریس روی داد.

گزارش‌ها حاکی از کشته شدن ده‌ها نفر در حملاتی است که به طور همزمان در چندین نقطه از پاریس به وقوع پیوسته‌اند.

اولین اتفاق، هنگامی رخ داد که یک مرد مسلح به کلاشنیکف، چندین نفر را در رستورانی پرازدحام به قتل رساند و هفت نفر را زخمی کرد.

پس از آن گزارش شد دست‌کم دو انفجار در نزدیکی ورزشگاه «استادو فرانس»، جایی که مسابقه فوتبال بین آلمان و فرانسه در حال برگزاری بود، به وقوع پیوسته است. این اتفاق در حالی رخ داد که ساعاتی پیشتر گزارش شده بود که به دنبال تهدید تروریستی تیم فوتبال آلمان، هتل محل اقامت بازیکنان تیم ملی این کشور تخلیه شده بود.

سومین گزارش‌ از بحران پاریس مربوط به تیراندازی دو مرد مسلح به شرکت‌کنندگان در یک کنسرت موسیقی منتشر شد. گزارش‌ها حاکی است این دو مرد مسلح دست‌کم ۲۰ گلوله به سمت جمعیت شلیک کردند و نزدیک به ۱۰۰ نفر از حاضران را گروگان گرفتند. این گروگان‌گیری در نزدیکی مرکز هنری «باتاکلان» انجام شده است.
پلیس فرانسه، ساعت‌ها بعد، اعلام کرد که حملات تروریستی دست‌کم در هفت نقطه پاریس به وقوع پیوسته است.

چهار نفر از مهاجمان به کنسرت باتاکلان کشته شده اند که سه نفر از آنها خود را به وسیله کمر بند انفجاری منفجر کرده اند.

گروه تروریستی داعش حملات پاریس را بر عهده گرفته است. این گروه تروریستی اعلام کرد این خون بهای سوریه است و این ۱۱ سپتامبر فرانسه است.

در همین حال پاریس به پادگان بزرگی تبدیل شده و سربازان فرانسوی بعد از حملات پاریس در خیابان های این شهر حضور چشمگیری دارند.

در پی حادثه تروریستی در پاریس تمام مدارس و دانشگاه های این شهر در روز شنبه تعطیل خواهد بود.

پلیس فرانسه برگزاری هرگونه تظاهرات در محل های عمومی را تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرد.

حالت اضطراری در فرانسه
رئیس جمهور فرانسه پس از این حملات حالت اضطراری در سراسر کشور فرانسه اعلام کرد. این برای نخستین بار در چندین دهه گذشته است که وضعیت اضطراری سراسری در فرانسه اعلام می شود. فرانسه همچنین مرزهای خود را بست تا مانع فرار تروریست ها شود. متروی فرانسه نیز بسته شد و به مدارس، دانشگاه ها و ساختمان های شهرداری ها دستور داده شد در روز شنبه بسته بمانند. در عین حال برخی خطوط ریلی و هوایی به کار خود ادامه خواهند داد.
اولاند در تلویزیون ظاهر شد و این حوادث را وحشتناک خواند. وی همچنین با حضور در محل این حملات وعده داد فرانسه جنگی بی رحم و شفقت علیه تروریسم به راه خواهد انداخت.
ایستگاه های رادیویی نیز به مردم پاریس هشدار دادند خیابان ها را ترک کنند.
سالن محل برگزاری کنسرتی که مورد حمله ترویست ها قرار گرفت فقط چند صد متر با دفتر مجله شارلی ابدو فاصله دارد که در ماه ژانویه هدف حمله افراد مسلح قرار گرفت.

پایگاه اینترنتی ون‌مینوت به نقل از منابع رسمی از لغو همه مسافرتهای تحصیلی در فرانسه در تعطیلات آخر هفته (شنبه و یکشنبه ) خبر داد.
شرکت هواپیمایی «ایرفرانس» فرانسه روز شنبه اعلام کرد همه پروازهای این شرکت با وجود حملات تروریستی شامگاه جمعه در پاریس به مقصد و مبدا پاریس انجام خواهد شد.

در پی وقوع حملات تروریستی جمعه شب در پایتخت فرانسه، سه حزب اصلی این کشور اعلام کردند مبارزات خود را برای شرکت در انتخابات محلی متوقف می کنند.

فرانسوا اولاند پس از حوادث تیراندازی و انفجارهای پاریس در پیامی تصویری که از تلویزیون های فرانسوی و انگلیسی پخش شد گفت: در این لحظه که صحبت می کنم، حملاتی تروریستی با وسعتی بی سابقه در پاریس ادامه دارد.

چندین نفر کشته و زخمی شده اند، این وحشتناک است. بنا به تصمیم من، همه نیروهای ممکن را بسیج کرده ایم تا امکان مهار تروریست ها و برقراری امنیت در همه محله های درگیر وجود داشته باشد.

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *