امروز : پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۶ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

عکس های دیدنی

تبلیغات متنی

سایه فیلترینگ موقتا از سر تلگرام دور شد

فیلترینگ تلگرام بازهم به آینده موکول و مصوبه شد که وزارت ارتباطات اقدامات لازم برای تقویت شبکه‌های داخلی را به کار گیرد.

به گزارش «تابناک»، جلسه کمیته فیلترینگ امروز در خصوص بررسی و اتخاذ تصمیم پیرامون مسدودسازی تلگرام، تشکیل و پس از بررسی و تبادل‌نظر، به اتفاق آرا مصوب شد، وزارت ارتباطات اقدامات لازم برای تقویت شبکه‌های داخلی را انجام دهد.

اعضای این کارگروه را دادستان کل کشور (رئیس کارگروه)، رئیس یا نماینده سازمان صدا و سیما، وزیر یا نماینده وزیر اطلاعات، وزیر یا نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر یا نماینده وزیر دادگستری، وزیر یا نماینده وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات،وزیر یا نماینده وزیر علوم تحقیقات و فناوری، وزیر یا نماینده وزیر آموزش و پرورش، فرمانده نیروی انتظامی، یک نفر خبره در فناوری اطلاعات و ارتباطات به انتخاب کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، یک نفر از نمایندگان عضو کمیسیون قضائی و حقوقی به انتخاب این کمیسیون به تأیید مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و نماینده دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل می‌دهند.

همچین مصوب شد چنانچه شبکه تلگرام ظرف مدت محدودی اقدامات لازم برای تبعیت از قوانین مقررات کشور را انجام ندهد و تخطی نماید، نسبت به فیلترینگ آن اقدام شود.

گفتنی است، در ابتدای این نشست که با هدف تعیین تکلیف وضعیت شبکه پیام رسان تلگرام برگزار شد، پلیس فتا گزارشی از وضعیت استفاده کاربران از این شبکه اجتماعی ارائه کرد و پس از آن نیز گزارش کارشناسان کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ در مورد این شبکه موبایلی، تشریح شد.

این در حالی است که موضوع مسدودسازی شبکه پیام رسان تلگرام ـ که حدود ۱۵ میلیون ایرانی کاربر آن هستند ـ قرار بود در جلسه دو هفته قبل این کارگروه تعیین تکلیف شود که به دلیل عدم حضور اکثریت اعضا در این جلسه، به امروز موکول شد.

مطالب زیر را حتما بخوانید

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

آمار سایت

  • 1,010
  • 348
  • 3,068
  • 910
  • 144,765
  • 11,612
  • آبان ۵, ۱۳۹۵