هواپیمای امبرائر هم به ایران می آید؟ +عکس

پس از خرید ۱۳۸ فروند هواپیما از ایرباس، سایر ایرلاین‌های کشور نیز یکی پس از دیگری سفارشات خود را روی میز قرار داده‌اند و شنیده می‌شود شرکت هواپیمایی زاگرس نیز خواستار خرید هواپیما از ایرباس فرانسه است.

 

رئیس هیئت مدیره هواپیمایی زاگرس گفت که فعلا تعداد هواپیما‌ها و روش تامین منابع مالی خرید هواپیما از ایرباس محرمانه است و به زودی پس از تعیین شرایط خرید، جزئیات اعلام‌ می‌شود.

 

در این باره نیز مقصود اسعدی سامانی گفت که باید این جزئیات از سوی ایرلاین خریدار اعلام شود و هنوز نمی‌توان اطلاعاتی در این باره اعلام کرد.

 

عبدالرضا موسوی در این باره گفته است که هم‌اکنون به‌صورت مستقیم در حال مذاکره با ایرباس برای تأمین هواپیما هستند.

 

وی از مذاکره مستقیم با هواپیماسازی ایرباس برای خرید هواپیما خبر داده و گفته است که مدیر فروش امبرائر برزیل نیز به ایران سفر کرده‌ که امروز، چهارشنبه با وی جلسه برگزار خواهد شد.

 

 

 

رییس هیئت مدیره هواپیمایی زاگرس با بیان این‌که مدیران ایرباس قول داده‌اند تا پایان فوریه پیشنهادات خود را در این زمینه به ما ارائه کنند، تصریح کرد: با توجه به وضعیت امروز، به‌دنبال تأمین نیازهای خود در اسرع وقت با به‌کارگیری هواپیمای ۲ تا ۵ ساله تولید ایرباس هستیم.

 

وی یادآور شد: واحدی از ایرباس تحت عنوان مدیریت دارایی کار، فروش هواپیمایی را که خریدار توانایی عمل کردن به تعهداتش را نداشته یا این‌که خریدار می‌خواهد هواپیمای دیگری را به کار بگیرد، انجام می‌دهد.

 

موسوی با ابراز این‌که خرید هواپیمای نو به‌دلیل سفارش‌ گذاری زمانبر است ادامه داد: با توجه به این مسئله در انتظار ارائه پیشنهاد ایرباس هستیم.

 

رئیس هیئت مدیره هواپیمایی زاگرس همچنین با اشاره به سفر مدیر فروش هواپیماسازی امبرائر برزیل به ایران، گفت: امروز با مدیر فروش امبرائر جلسه داریم و باید ببینیم چه هواپیماهایی را می‌توانند به ما بدهند.

 

در پی نیاز ناوگان هوایی ایران به حداقل ۵۵۱ فروندهواپیمای جدید تا سال ۱۴۰۴، به تازگی قرارداد ۱۳۸ فروند هواپیما برای ۲۰سال منعقد شده است. حالا ایران می‌خواهد حدود ۱۶۰ فروند هواپیمای دیگر به صورت لیزینگی خریداری کند.

 

این روز‌ها خبر‌های خرید هواپیما از شرکت‌های خارجی یک به یک به گوش می‌رسد. پیش از این نیز دبیر انجمن شرکت‌های حمل و نقل هواپیمایی به اقتصاد نیوز گفت که البته ایران بیش از تعداد هواپیمای خریداری شده به هواپیمای جدید نیاز دارد. چراکه در سند چشم انداز ایران، نیاز به حداقل ۵۵۱ فروند هواپیما ذکر شده است.

 

مقصود اسعدی سامانی گفته بود، به طور طبیعی به دلیل اینکه ناوگان هوایی ایران چندان جوان نیست، از این رو همچنان به خرید هواپیما نیاز است.
اقتصاد نيوز

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *