درآمد مادر گوگل اعلام شد

آلفابت نتایج مالی اولین سه ماهه ۲۰۱۶ خود را منتشر کرد و اعلام کرد که درآمد سه ماهه اول ۲۰۱۶ آلفابت ۲۰٫۳ میلیارد دلار بود که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۱۷ درصد افزایش داشت.

درآمد خالص این شرکت با افزایش ۲۰ درصدی نسبت به زمان مشابه سال ۲۰۱۵، ۴٫۲ میلیارد دلار بود، اگرچه سایر بخش‌های آلفابت به از دست دادن پول ادامه می‌دهند و در این سه ماهه، ۸۰۲ میلیون دلار از دست داده‌اند.

این هزینه نسبت به ۶۳۳ میلیون دلاری که بخش‌های مختلف این شرکت در سه ماهه سال ۲۰۱۵ از دست داده بودند بسیار زیاد بود. اما خبر خوب برای این بخش‌ها این است که در کنار پولی که از دست‌ داده‌اند، در مقایسه با سال گذشته درآمد بیشتری هم داشته‌اند و درآمد ۸۰ میلیونی آنها در سال ۲۰۱۵، با افزایش بیش از دو برابری به ۱۶۶ میلیون رسیده است.

این اولین باری است که آلفابت برای سایر قسمت‌های خود به جز گوگل گزارش سه ماهه می‌دهد. سه ماهه گذشته، این شرکت تنها اعلام کرد که این شرکت‌ها چه میزان پول (۳٫۶ میلیارد دلار) در کل سال ۲۰۱۵ از دست داده‌اند. می‌توان اشاره کرد سایر شرکت‌های زیرمجموعه آلفابت شامل وریلای (Verily)، گوگل‌فیبر (Google Fiber)، گوگل‌ایکس (Google X)، شرکت گروه خودروهای خودران، گروه سرمایه‌گذاری ونتورس (Ventures)، نست (Nest)، کالیکو (Calico) و تعدادی دیگر می‌شوند.

در این سه ماه، درآمد تبلیغات گوگل با افزایس ۱۶ درصدی نسبت به سال گذشته، به ۱۸ میلیارد دلار رسید. هرچند، سایر درآمدهای گوگل (که شامل مواردی همچون فروش سخت‌افزار و گوگل‌پلی می‌شود) نیز در این سه ماهه با رشد روبه‌رو بوده و با افزایش ۲۴ درصدی نسبت به سه ماهه مشابه سال ۲۰۱۵، به ۲٫۱ میلیارد دلار رسیده است.

سوندار پیچای-مدیرعامل گوگل- درباره این رشد حاصل‌شده را ناشی از فروش گوشی‌های نکسوس ۵X و ۶P می‌داند که در مقایسه با نکسوس ۶ فروش بهتری داشته‌اند. با این وجود گزارش مالی گوگل جزئیات درآمدی زیادی را در اختیار قرار نمی‌دهد. پیچای توانست یک ویدیوی زنده ۳۶۰ درجه‌ای در یوتیوب ارائه دهد و همچنین اظهار کرد که توسعه‌دهندگان بازی در گوگل‌پلی شاهد کشش زیادی بودند با افزایش ۵۰ درصدی در مقایسه با سال گذشته، به نصب یک میلیون بازی رسیده‌اند.
ايسنا

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *