قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب تفریحی وردپرس
امروز : سه شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۴ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

عربستان سعودی چقدر بدهی دارد؟

خبرگزاری رسمی عربستان، میزان بدهی‌های داخلی و خارجی‌های این کشور را اعلام کرد.

به گزارش تسنیم، خبرگزاری رسمی عربستان (واس) روز چهارشنبه اعلام کرد که مجموع بدهی‌های داخلی و بین‌المللی این کشور در سال ۲۰۱۶ میلادی به ۵۳٫۳۶ میلارد دلار رسیده است.

بر اساس این گزارش، میزان بدهی‌های داخلی عربستان از ابتدای سال جاری میلادی تا پایان سبتامبر به ۲۵٫۸۶ میلیارد دلار رسیده است.

این در حالی است که میزان بدهی‌های خارجی عربستان نیز به ۲۷٫۵ میلیارد دلار رسیده است.

کاهش قیمت شدید نفت در دو سال گذشته که توطئه‌ای از سوی آل سعود برای ضربه زدن به اقتصاد ایران، روسیه و عراق بود، به همراه جنگ مستقیم عربستان در یمن و حمایت از گروه های تروریستی در سوریه و عراق، اقتصاد سعودی را با چالش بزرگی روبه رو کرده است و هر روز بر مشکلات اقتصادی عربستان می افزاید.

رژیم سعودی برای کاهش کسری بودجه خود اقدام به کاهش حقوق‌ها و لغو پاداش‌های آخر سال کارمندان خود کرده است. بر این اساس، میزان حقوق کارمندان وزارتخانه‌های مختلف این کشور ۲۰ درصد و حقوق اعضای مجلس شورای این کشور که به پادشاه مشاوره می‌دهد، ۱۵ درصد کاهش یافته است.

این اقدامات بخشی از برنامه دولت عربستان برای کاهش کسری بودجه این کشور است که سال گذشته به حدود ۱۵ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور رسید که بالاترین رقم از سال ۱۹۹۱ تاکنون بود.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب