قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب تفریحی وردپرس
امروز : سه شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۵ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

دختر ۱۰ ساله در مسیر نانوایی ربوده شد

 

 

 

   اخبارحوادث ,خبرهای حوادث ,حوادث

دختربچه ۱۰ ساله‌ای که سه روز پیش در مسیر نانوایی در یکی از محلات جنوبی تهران ربوده شده بود، با تلاش ماموران پلیس به آغوش خانواده‌اش بازگشت.

به گزارش ایلنا، در ساعت ۱۶:۰۰ مورخه ۹۶/۶/۲۴، از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ خبر فقدان دختری ۱۰ ساله بنام اسماء در محدوده محل سکونتش به کلانتری ۱۶۹ مشیریه اعلام شد که بلافاصله ماموران برای بررسی موضوع در محل حضور یافتند.

 

با حضور ماموران در محل پدر و مادر اسماء در اظهارات خود عنوان داشتند : ساعت ۱۵:۳۰ دخترمان را برای خرید نان به نانوائی محل سکونتمان فرستادیم منتظرش ماندیم تا پس از خرید نان به خانه بازگردد اما به خانه بازنگشت. اول فکر کردیم که علت تاخیر به دلیل شلوغی نانوائی است اما وقتی مدتی گذشت نگران شدیم و برادر بزرگترش را به دنبال او فرستادیم برادرش نیز پس از جستجو دقابقی بعد هراسان به خانه بدون اسماء بازگشت،همگی از خانه خارج شدیم و دسته جمعی همه کوچه ها و خیابان های اطراف را در پی او گشتیم اما وی را پیدا نکردیم به همین منظور با پلیس ۱۱۰ تماس گرفتیم و ماموران کلانتری ۱۶۹ مشیریه را در جریان اتفاق قرار دادیم.

 

پس از بررسی‌های مقدماتی و ثبت اظهارات سخنان خانواده اسماه پرونده‌ای تحت عنوان فقدانی تشکیل و برای سیر مراحل قانونی به مقام قضائی ارجاع شد که بنا به دستور بازپرس شعبه ۴ دادسرای امور جنائی تهران برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

 

   اخبارحوادث ,خبرهای حوادث ,حوادث

 

به محض ارجاع پرونده کارآگاهان تحقیقات خود را در جهت پیدایش کودک مفقود شده از سرگرفتند. ماموران در اولین گام از رسیدگی به موضوع با حضور در محل ضمن تحقیقات میدانی دریافتند ساعت ۱۵:۳۰ روز حادثه اسماء برای خرید نان به نانوائی مراجعه کرده است.در این خصوص یکی از همسایگان خانواده اسماء که شاهد ماجرا بود در تحقیقات محلی به کارآگاهان اظهار داشت: در ساعت مذکور اسماء درحالیکه برای خرید نان به سمت نانوائی در حال تردد بود، ناگهان سرنشینان یک دستگاه خودرو شاسی بلند که دو سرنشین آقا و خانم بودند، اقدام به سوار کردن اسماء کرده و به سرعت محل را ترک کردند.

 

با مشخص شدن نحوه و چگونگی مفقود شدن “اسماء”، پرونده با موضوع آدم ربائی وارد فاز جدیدی از رسیدگی و با اقدامات ویژه پلیسی آدرس مالک در محدوده ازگل شناسایی و تلاش برای دستگیری آدم رباها از سرگرفته شد. در ادامه درحالیکه کارآگاهان اداره یازدهم سرگرم رسیدگی به پرونده بودند؛ به ماموران کلانتری ۱۶۴ قائم از طریق تماس شهروندان با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تهران بزرگ اطلاع داده می‌شود که دختر ۱۰ ساله‌ای در حالیکه کنار پنجره طبقه هشتم یک برج مسکونی در محله ازگل ایستاده با داد و فریاد فراوان از مردم درخواست کمک می‌کند که بلافاصله کارآگاهان در محل حضور می‌یابند و با هماهنگی با مقام قضایی دادسرای ناحیه یک تهران آتش نشانی نیز در محل حضور می یابد و ضمن ورود به  طبقه هشتم دختر ۱۰ ساله را آزاد می‌کنند.

 

   اخبارحوادث ,خبرهای حوادث ,حوادث

 

در همان تحقیقات اولیه هویت این دختر به نام “اسماء .س” ساکن محله مشیریه  مشخص که با توجه به اظهارات نامبرده موضوع به کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع داده می‌شود که ماموران ضمن تائید گفته‌های فرد آزاد شده “اسماء” موضوع را آدم ربائی عنوان کرده و با حضور در محل اسماء را تحویل گرفته و طی یک صورت جلسه وی را به آغوش خانواده اش برمی‌گردانند.

 

 در بازبینی محل نگهداری اسماء کارآگاهان مشاهده کردند که متهم یکی از اتاق خواب ها را با دوربین مداربسته تجهیز کرده و درحالیکه دست و پای اسماء را با چسب نواری بسته وی را در این محل نگهداری می کرده است.

 

در تحقیقات صورت گرفت مشخص شد مالک منزل جوانی حدوداً ۴۰ ساله به نام “امیررضا” است که در حدود ۲ ماه قبل با خانم جوانی به نام “فتانه” ازدواج کرده و در این محل ساکن شده است. نامبرده به دلیل اعتیاد به مواد و وجود اختلاف خانوادگی در زندگی مشترک همسرش وی را ترک و به خانه پدرش مراجعه کرده و امیر حسین نیز به تنهائی زندگی می کند.

 

در ادامه تحقیقات پلیسی کارآگاهان دریافتند “امیرحسین” قبل از ازدواج در محله مشیریه تهران ساکن و کارگر بازار  گل بوده و پس از ازدواج ضمن اجاره یک باب آپارتمان مسکونی در محله ازگل به این مکان اسباب کشی نموده است. با تجمیع اطلاعات بدست آمده و با انجام اقدامات ویژه پلیسی – اطلاعاتی ماموران موفق شدند متهم را در تاریخ  ۹۶/۶/۲۶ در حالیکه با خودروی شاسی بلند خود در یکی از خیابان های محله مشیریه در تردد بود را شناسایی و در اقدامی ضربتی وی را دستگیر و برای تحقیقات فنی به اداره ۱۱منتقل کنند.

 

در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد نامبرده با یکی از همسایگان قدیمی خود در منطقه دولاب تهران به نام “احلام” اقدام به ربایش دختر ۱۰ ساله نموده است. که با به دست آمدن آدرس محل سکونتش وی نیز در یک عملیات هماهنگ دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

 

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم معاون مبارزه با جرائم جنائی پلیس اگاهی تهران بزرگ با اعلام پیدایش کودک ربوده شده و دستگیری دو فرد آدم ربا اعلام داشت: انگیزه آدم ربا ها و علت آدم ربائی هنوز به طور کامل مشخص نشده و کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی فاتب هم اکنون سرگرم بررسی موضوع و تحقیق برروی متهمان در جهت واکاوی زوایای پنهان پرونده هستند.

 

 گردآوری: مجله یک پارس

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب