عادل الجبیر: ایران با حمایت از تروریسم، خود را در جهان منزوی کرده است

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

وزیر خارچه عربستان در اظهاراتی فراتر از حد و اندازه خود به یاوه سرایی در مورد ایران پرداخت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، “عادل الجبیر” –وزیر خارجه عربستان سعودی- در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با “فلیپ هاموند” –همتای انگلیسی خود- با تکرار ادعاهای بی اساس خود گفت: “با انگلیس در خصوص لزوم توقف دخالت های ایران در امور منطقه توافق کردیم.”

“عادل الجبیر” در یاوه سرایی جدید خود گفت: “ایران با حمایت از تروریسم خود را در جهان منزوی کرده است. این کشور به عربستان و کشورهای حاشیه خلیج، سلاح و عناصر تروریستی ارسال می کند. ما به خاطر جلوگیری از اقدام ایران در تولید سلاح اتمی، از توافق بین المللی در این خصوص حمایت کردیم.”

وزیر خارجه عربستان گفت: “ایران باید سیاست های خود را تغییر دهد تا جامعه بین الملل نیز نحوه تعامل خود با آن را تغییر دهد. تلاش های این کشور برای قاچاق سلاح به بحرین و یمن ادامه دارد. حضور ایران در عراق چه به درخواست این کشور باشد یا بدون درخواست، امری غیر قابل قبول است. مشکلات این کشور، از دخالت های ایران در آن ناشی شده است.”

“الجبیر” با طرح ادعاهایی حق به جانب، در خصوص حج گفت: “عربستان هیچ کشوری را از ادای مناسک حج منع نمی کند؛ ایران از امضاء یاداشت تفاهم برای برگزاری حج خودداری کرد. ایران خواستار حق برگزاری راهپیمایی در ایام حج بود. برخی از درخواست های ایران را پذیرفتیم، ولی آنها بازهم از امضاء تفاهم نامه خودداری کردند.”

“فلیپ هاموند” نیز در این کنفرانس گفت: “با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، درخصوص حمایت از دولت وفاق لیبی توافق کردیم.”

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *