امروز : جمعه ۱۳۹۶/۰۱/۱۱ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

عکس های دیدنی

تبلیغات متنی

مراجعه دختر نوجوان به سایت همسریابی دردسرساز شد

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس

سرهنگ سیدموسی حسینی رئیس پلیس فتا استان فارس با بیان این مطلب گفت: دختری نوجوان با مراجعه به پلیس فتا استان فارس، مدعی شد مدتی پیش در سایت همسریابی با فردی به هویت دکتر «الف . م»  آشنا شدم که این شخص با مهندسی اجتماعی قوی اعتمادم را جلب کرد، به طوری که عکس و فیلم های شخصی خودم را برای وی ارسال می کردم.

سرهنگ حسینی ادامه داد: این فرد پس از مدتی به قصد اخاذی شروع به تهدید به انتشار عکس ها این دختر نوجوان می کند که بلافاصله پرونده در این خصوص تشکیل شد و موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات فنی ماموران موفق شدند متهم را دستگیر کنند که در بررسی های به عمل آمده مشخص شد که این فشبکه های اجرد در شبکه های اجتماعی خود را دکترای فلسفه معرفی کرده در حالی که تحصیلات واقعی وی سوم راهنمایی است.

رئیس پلیس فتا استان فارس اظهار داشت: این فرد شیاد، از این طریق پس از جلب اطمینان مخاطبین خود، اقدام به تهیه عکس و فیلم از آنها می کرد و این اقدامات منتهی به تهدید و اخاذی از این افراد می شد.

سرهنگ حسینی اضافه کرد: متهم در برخی سایت های تبلیغاتی اقدام به درج آگهی تحت عنوان مشاوره و تهیه پایان نامه، مقاله، پروپوزال و … کرده که پس از دریافت وجه از کاربران اقدام به ارسال مقاله هایی فاقد بار علمی و کیفیت نامطلوب می کرد.

وی ضمن تاکید بر اینکه قربانیان شبکه های اجتماعی اکثرا دختران نوجوان با احساسات و عواطف بالا هستند، بیان کرد: مهمترین عامل موثر در این اتفاقات عدم وجود ارتباط مثبت، مفید و موثر والدین با فرزندان است که نیاز است والدین از شناسایی تیپ شخصیتی فرزندان خود و نحوه برخورد با آنان را از طریق مراکز مشاوره آموزش ببینند و در استفاده از فضای مجازی و بخصوص آسیب های شبکه های اجتماعی آگاهی لازم را داشته باشند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

مراجعه دختر نوجوان به سایت همسریابی دردسرساز شد

مراجعه دختر نوجوان به سایت همسریابی دردسرساز شد

مطالب زیر را حتما بخوانید

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

امار سایت

  • 0
  • 15,815
  • فروردین ۱۱, ۱۳۹۶