امروز : سه شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۳ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

تبلیغات متنی

وقتی پدر مقتول به خانواده قاتل کمک مالی میکند

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس

مرد میانسال که ۶ سال قبل در بزم شبانه چاقو کشیده و به اتهام قتل شبه‌عمد به پرداخت دیه محکوم شده بود، دیروز در دادگاه درخواست اعسار را مطرح کرد و به پای پدر مقتول افتاد.

پدر پیر قربانی نیز درخواست او را پذیرفت و اعلام کرد دیه ۲۵۰ میلیون تومانی را نمی‌خواهد. پدر مقتول پس از شنیدن حرف‌های متهم و هنگام ترک دادگاه، پولی را نیز به مرد زندانی پرداخت تا زندگی‌اش را در زندان بگذراند.

زمستان سال ۹۰ ماموران کلانتری ابوذر در جریان جنایت در بزم شبانه قرار گرفتند و به پاتوق افیونی رفتند. بررسی‌ها نشان می‌داد در درگیری چند مرد معتاد در بزم شبانه پرویز ۳۴ساله مورد اصابت چاقو قرار گرفته و کشته شده است. پلیس به تحقیق پرداخت و دریافت عامل جنایت به نام اسماعیل به مکان نامعلومی گریخته است. ۶ ماه از این ماجرا گذشته بود که اسماعیل ۵۰ سال بازداشت شد.

وی در تشریح جزئیات ماجرا گفت: «من و دوستانم در خانه پرویز میهمان بودیم. ما در حال مصرف مواد مخدر بودیم که پرویز به یکی از دوستانم به نام افشین اشاره کرد و گفت او خیانت کرده و به همسر پرویز نظر داشته است. این صحبت باعث شد میهمانی به هم بریزد و پرویز و افشین با هم درگیر شوند. من برای میانجیگری وارد دعوا شدم، ولی چون پرویز دست‌بردار نبود برای آرام کردن او ضربه‌ای با کارد آشپزخانه به دستش زدم.»

وی ادامه داد: «خونریزی دست پرویز شدید بود، اما او حاضر نشد به بیمارستان برود. ما شب را همانجا خوابیدیم و ساعت هشت صبح وقتی بیدار شدیم، متوجه شدیم پرویز جان سپرده است. به دنبال اعتراف‌های این مرد و با توجه به نظر پزشکی قانونی که علت مرگ را خونریزی هشت ساعته از دست قربانی اعلام کرده بود، اسماعیل در شعبه ۷۱ دادگاه کیفری سابق استان تهران پای میز محاکمه ایستاد و از اتهام قتل عمد تبرئه و به جرم قتل شبه عمد به پرداخت دیه محکوم شد.»

با گذشت ۶ سال از این ماجرا اسماعیل نتوانست دیه را پرداخت کند و به همین خاطر درخواست اعسار و ناتوانی از پرداخت دیه را مطرح کرد و خواستار پرداخت قسطی دیه شد.

اسماعیل دیروز پای میز محاکمه ایستاد و گفت: «باور کنید من قصد کشتن پرویز را نداشتم. ضربه‌ای که به دست او زدم، کشنده نبود و چون بعد از درگیری دوباره مشغول کشیدن مواد شد و به بیمارستان نرفت، جان سپرد. من پولی برای پرداخت دیه ندارم و از پدر پرویز تقاضا دارم با دریافت دیه به صورت قسطی موافقت کند.» این متهم که به پای پدر پیر قربانی افتاده بود توانست رضایت وی را جلب کند.

پدر پیر قربانی گفت: «با افزایش نرخ دیه که حالا به ۲۵۰ میلیون رسیده است، من فقط با دریافت دیه ۶۰ میلیون تومانی اعلام رضایت می‌کنم و اسماعیل می‌تواند این مبلغ را قسطی بپردازد.» این پیرمرد که التماس‌های متهم را شنیده بود هنگام ترک دادگاه پولی را نیز به متهم داد تا او بتواند در این مدت زندان، زندگی بهتری داشته باشد.
فرهيختگان

مطالب زیر را حتما بخوانید

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب

امار سایت

  • 0
  • 17,726
  • مرداد ۳, ۱۳۹۶