امروز : جمعه ۱۳۹۶/۰۴/۳۰ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

تبلیغات متنی

پیکر یکی از مقنیان حادثه سقوط به چاه ۱۶۰ متری در سبزوار پیدا شد

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس

 

اخبارجدید,خبرهای جدید,اخبار جدید

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری سبزوار گفت: با تلاش گروه جستجو و نجات پیکر یکی از مقنیان مفقود شده در حادثه سقوط به چاه ۱۶۰ متری قنات روستای کسکن این شهرستان کشف شد.

حسین میردشتی عصر یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این پیکر بی جان متعلق به یکی از مقنیان به نام امین کرابی است که روز ۲۷ مهر ماه برای لایروبی قنات وارد این چاه ۱۶۰ متری شده است.

 

وی ادامه داد: به دلیل افزایش سرعت و حجم دهی آب در قنات این جسد با فاصله ۱۰۰ متر از جنوب محل حادثه در یکی از مادر چاههای قنات روستای کسکن پیدا شد.

 

او گفت: با توجه به افزایش حجم دهی آب و براساس نظر مقنیان و کارشناسان امداد و نجات عملیات جستجو برای یافتن چهار مقنی مفقود شده در پایین دست و در مادر چاههای این قنات ادامه دارد.

 

معاون فرماندار سبزوار افزود: از صبح امروز همزمان با اجرای عملیات پمپاژ برای کاهش دبی آب قنات عملیات جستجو توسط مقنیان باتجربه زیر نظر مدیریت جهاد کشاورزی در حال انجام است.

 

۲۷ مهر ماه ۶ مقنی برای لایروبی مسیر قنات واقع در محدوده روستای کسکن به درون چاه ۱۶۰ متری رفتند که در پی ریزش دیواره ها به داخل چاه سقوط کردند. از این تعداد ۲ نفر با رساندن خود به دهانه های خروجی قنات نجات یافتند.

 

علاوه بر آن ۲ نفر از ساکنان محلی نیز برای نجات افراد باقیمانده وارد قنات شدند که به علت ریزش یک نفر از آنان مفقود شد. عملیات نجات و پیدا کردن مفقودان این حادثه همچنان ادامه دارد.

 

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

مطالب زیر را حتما بخوانید

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب

امار سایت

  • 0
  • 17,661
  • تیر ۳۰, ۱۳۹۶