قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب تفریحی وردپرس
امروز : چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۵/۲ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

---

نوشته های تازه

تبلیغات متنی

  پومپئو: سعودی‌ها باید در مورد قتل جمال خاشقجی پاسخگو باشند

  97 10 14ba1755 - پومپئو: سعودی‌ها باید در مورد قتل جمال خاشقجی پاسخگو باشند

  وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه همزمان با ورودش به ریاض، وعده داد که خاندان سعودی را برای قبول مسئولیت بیشتر در قبال قتل فجیع «جمال خاشقجی» روزنامه نگار و منتقد عربستانی تحت فشار قرار دهد!

  به گزارش مهر به نقل از یو اِس اِی تودی، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه وارد ریاض، پایتخت عربستان شد و مورد استقبال «عادل الجبیر» همتای عربستانی خود قرار گرفت.

   

  وی همزمان با ورود خود قول داد که خاندان سعودی را برای پذیرش مسئولیت بیشتر در قبال قتل «جمال خاشقجی»- ستون نویس روزنامه واشنگتن پست و روزنامه نگار و منتقد برجسته عربستانی مقیم آمریکا- تحت فشار قرار دهد.

   

  این در حالی است که منتقدان توبیخ و مجازات صادقانه سعودیها را از سوی این دیپلمات بلندپایه  دولت ترامپ دور از انتظار می دانند. و برخی کارشناسان نیز می گویند که مخاطب اصلی این وعده غیرمنتظره و توخالی پمپئو، دموکراتهای مجلس نمایندگان آمریکا هستند که در حال آماده شدن برای برگزاری نشستی با حضور مقامات دولت ترامپ هستند تا طی آن، نحوه رسیدگی دولت آمریکا به ماجرای قتل خاشقجی و سایر موضوعات سیاست خارجی را مورد پرسش قرار دهند.

   

  به عبارت دیگر، کارشناسان سیاست خارجی معتقدند که هدف احتمالی پمپئو از این وعده بیشتر فرونشاندن جنجال داخلی در آمریکا بر سر نحوه برخورد دولت ترامپ با این قتل فجیع است تا مسئول و پاسخگو ساختن سعودیها.

   

  با این حال، پمپئو در گفتگو با خبرنگارانی که در این سفر او را همراهی می کنند، گفت: «ما به گفتگو با ولیعهد و اعضای خاندان سعودی ادامه می دهیم تا اطمینان یابیم که در مورد قتل غیرقابل قبول جمال خاشقجی مسئولیت تمام و کمال را می پذیرند. بنابراین ما به گفتگو در این باره و اطمینان یابی از اینکه تمام حقایق را برای مسئول و پاسخگو ساختن آنها (سعودیها) در اختیار داریم، ادامه خواهیم داد».

   

  یک مقام بلندپایه وزارت امور خارجه آمریکا نیز به خبرنگاران گفت که پمپئو بر عربستان سعودی فشار خواهد آورد تا «در مورد آنچه که در کنسولگری این کشور اتفاق افتاد و همچنین رویدادهای متعاقب آن روایتی معتبر و موثق» ارائه کند.

   

  ارسال نظرات

  پاسخی بگذارید

  آخرین مطالب

  تقویم شمسی

  تیر ۱۳۹۸
  شنبهیکشنبهدوشنبهسه شنبهچهارشنبهپنج شنبهجمعه
  « خرداد  
  ۱۲۳۴۵۶۷
  ۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
  ۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
  ۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
  ۲۹۳۰۳۱