امروز : شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۱ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

عکس های دیدنی

تبلیغات متنی

يك پنجم مسلمانان انگليس طرفدار داعش هستند!

یک پنجم مسلمانان انگلیس داعشی هستند

یک پنجم مسلمانان انگلیس داعشی هستند

 

نتایج نظرسنجی که اخیرا انجام شده نشان می دهد که از هر ۵ مسلمان مقیم انگلیس یک نفر کسانی را که برای پیوستن به داعش به سوریه رفته اند، تایید می کند در عین حال یک گزارش حاکی از آن است که جرائم نژادپرستانه علیه مسلمانان از زمان حملات پاریس به شدت افزایش یافته است.
نظرسنجی صورت گرفته برای نشریه “دی سن” خاطرنشان می کند که بیش از ۵ درصد از مسلمانان انگلیس به شدت طرفدار کسانی هستند که برای جنگ به سوریه رفته اند (تروریست ها) و حدود ۱۴٫۵ درصد نیز تا حدودی طرفدار این افراد هستند.
نتایج این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که یک چهارم زنان مسلمان انگلیس تا حدودی با جوانهایی که به سوریه رفته اند موافق هستند.
حملات پاریس
داعش مسؤولیت حملات پاریس را که ۱۳ نوامبر رخ داد و ۱۳۰ کشته به همراه داشت به عهده گرفت و قبل از آن نیز جاسازی بمب در هواپیمای روسی در سینا را که باعث مرگ تمامی ۲۲۴ مسافر آن شد به عهده گرفته بود.
حملات هواپیماهای بدون سرنشین انگلیسی در رقه در ماه اگوست گذشته نیز باعث هلاکت “عبدالرقیب امنی” و “ریاض خان” شد؛ آن ها دو نفر از داعشی هایی بودند که از اسکاتلند و کاردیف به سوریه رفته و در سال گذشته در یک فایل ویدیویی در حال عضوگیری برای داعش دیده شدند.
“محمد اموازی” معروف به جان جهادی نیز در ماه جاری در حملات هوایی آمریکا در رقه کشته شد؛ او نیز در چندین ویدیو در حال سربریدن گروگانها دیده شده بود.
مقام های انگلیسی بیدار شوند
“صادق خان” از اعضای حزب کارگر انگلیس و نامزد پست شهرداری لندن درباره نتایج این نظرسنجی گفت: این نتایج هشداری است برای مقامات انگلیس که سر خود را از برف بیرون آورده و برای جلوگیری از افراط گرایی در داخل انگلیس کاری بکنند.
خان افزود: افراط گرایی امروز به چالشی برای همه کشورها تبدیل شده اما به نظر من مسلمانان انگلیس نقش خاصی را در این زمینه ایفا می کنند.
حدود ۴۰ درصد از کسانی که در این نظرسنجی شرکت کردند، معتقد بودند که مهمترین عامل ریشه ای حملات تروریستی داعش سیاست خارجی غرب از جمله حمله به عراق در سال ۲۰۰۳ بود.
۵۶ درصد نیز با تصمیم “دیوید کامرون” نخست وزیر انگلیس برای اعزام نیروهای نظامی این کشور برای مبارزه با داعش در سوریه مخالفت کردند و ۶۱ درصد نیز ابراز اطمینان کردند که مسلمانان انگلیس برای ادغام شدن در جامعه کاری را که لازم است، انجام خواهند داد.
جرائم نژادپرستانه
نظرسنجی جدید همراه گزارشی در این زمینه نشان می دهد که جرایم نژادپرستانه علیه مسلمانان در انگلیس پس از حملات پاریس ۳۰۰ درصد افزایش یافته و زنان مسلمان یکی از اهداف اصلی این جرایم هستند.
گزارش تهیه شده توسط گروه موسوم به “Tell Mama” که حوادث توهین لفظی و یا درگیری فیزیکی علیه مسلمانان و مساجد انگلیس را رصد می کند، نشان می دهد که ۱۱۵ بزه ناشی از تنفر علیه مسلمانان در یک هفته پس از حملات پاریس رخ داده که افزایش ۳۰۰ درصدی را به گذشته نشان می دهد.
تشکیل کارگروه
نشریه ایندیپندنت در این زمینه نوشت: گزارش مذکور به یک کارگروه دولتی برای مقابله با تعرض به مسلمانان ارائه خواهد شد.
اغلب قربانیان این خشونت ها زنان و دختران بین ۱۴ تا ۴۵ سال هستند که نحوه لباس پوشیدن آنها نشان می داد، مسلمان هستند.
این خشونت ها معمولا در مکان های عمومی مانند اتوبوس و قطار رخ داده و ۳۴ زن باحجاب از جمله قربانیان آن هستند که اظهار داشتند کسی برای کمک به آنها پیشقدم نشده است.

مطالب زیر را حتما بخوانید

  • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

آمار سایت

  • 1,844
  • 474
  • 2,845
  • 865
  • 144,469
  • 11,536
  • آبان ۱, ۱۳۹۵