امروز : یکشنبه ۱۳۹۵/۰۸/۲ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

عکس های دیدنی

تبلیغات متنی

بازداشت داعشی خطرناک هنگام فرار به عراق

فرماندهی ارتش لبنان با صدور بیانیه ای اعلام کرد که « علی احمد لقیس» تروریست تکفیری خطرناک معروف به « ابوعائشه) هنگام فرار به عراق در فرودگاه بین المللی بیروت بازداشت شد.

به گزارش ایرنا، در این بیانیه آمده است که این تروریست خطرناک سوری الاصل و وابسته به یکی از گروه های تروریستی قصد داشت با گذرنامه جعلی از لبنان خارج شود که توسط نیروهای امنیتی ارتش لبنان بازداشت شد.

نام ابوعائشه در گذرنامه جعلی عماد الغبره شهروند سوری ذکر شده است.

نتیجه بازجویی های از ابوعائشه حاکی است که او با گروه های تروریستی تکفیری جبهه النصره بیعت کرده وآموزش ساخت انواع بمب و آماده کردن آن برای انفجار را سپری کرده است.

ابوعائشه که درچند عملیات کاشتن بمب در مسیر نیروهای ارتش لبنان دست داشته ، دارای ارتباطی مستحکم با ابومالک التلی سرکرده گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره در بلندی های شهرک عرسال در شمال شرق لبنان و نزدیک مرزهای سوریه است.

وی اعتراف کرده است که « محمد حمیه» نظامی لبنانی را که توسط گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره هنگام حمله به شهرک عرسال در سال ۲۰۱۴ ربوده شده بود، اعدام کرده است.

این تروریست تکفیری اطلاعات زیادی را در باره اشخاصی که با پرونده ربودن نظامیان لبنانی توسط گروه های تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره ارتباط دارند، به بازجویان ارائه کرده است.

پدر محمد حمیه، با تشکر از دولت و ارتش لبنان برای بازداشت قاتل فرزندش گفت که ما قاتل واقعی فرزندان خود را شیخ تکفیری وهابی « مصطفی الحجیری» معروف به ابوطاقیه می دانیم.

وی از بی توجهی برخی گروه های سیاسی با پرونده شهدا و نظامیان ربوده شده لبنانی ابراز تاسف کرد.
شیخ الحجیری با وجود احضار به دادگاه ، آزادانه در شهرک عرسال لبنان زندگی می کند و روابطی نزدیک با گروه های تروریستی تکفیری از جمله داعش و جبهه النصره دارد.
وی که از مخالفان اصلی مقاومت ضد صهیونیستی است، مورد حمایت برخی گروه های سیاسی لبنانی همپیمان آل سعود است.

مطالب زیر را حتما بخوانید

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

آمار سایت

  • 2,277
  • 720
  • 3,137
  • 834
  • 144,543
  • 11,555
  • آبان ۲, ۱۳۹۵