امروز : پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۲/۷ می باشد.
تبلیغ جامعه مجازیتبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

عکس های دیدنی

تبلیغات متنی

۴۷ کشته در درگیری نیروهای دولتی و داعش در شرق افغانستان

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس

شاخه افغانستان-پاکستان “دولت اسلامی” در درگیری با نیروهای دولتی افغانستان هشت شهروند غیرنظامی را کشته و حدود ۳۰ نفر را به اسارت گرفتند. درگیری‌ها هم‌اکنون در این منطقه پایان گرفته است.

 

در درگیری میان شاخه افغانستان-پاکستان نیروهای “دولت اسلامی” (داعش) با نیروهای امنیتی افغانستان دستکم ۴۷ نفر کشته شدند. این درگیری در ایالت ننگرهار در شرق افغانستان روی داد.

هشت تن از کشته‌شدگان شهروندان غیرنظامی بوده‌اند. چهار کودک و سه زن در میان کشته‌شدگان بوده‌اند. هفت شهروند غیرنظامی، سه تن از نیروهای امنیتی افغانستان و ۳۲ نفر از جنگجویان “دولت اسلامی” نیز در جریان درگیری‌های روز جمعه ۴ تیر زخمی شدند.

نزدیک به ۳۰ شهروند غیرنظامی که در میان آنان زنان و کودکان نیز بودند توسط شبه نظامیان داعش به اسارت درآمدند، اما برخی از آنان بعدتر آزاد شدند.

بیشتر بخوانید: هشدار ایران در مورد قدرت گرفتن گروه “داعش استان خراسان”

شرق افغانستان تبدیل به پایگاه نیروهای “دولت اسلامی” شده است. نیروهای ناتو و ایالات متحده آمریکا از نیمه‌های سال گذشته میلادی بیشتر حملات پهپادهایشان را بر این قسمت متمرکز کرده‌اند.

بر اساس بیانیه دولت افغانستان، هم‌اکنون درگیری در این منطقه پایان یافته و نیروهای امنیتی عملیات هوایی و زمینی در این منطقه را آغاز کرده‌اند.

۴۷ کشته در درگیری نیروهای دولتی و داعش در شرق افغانستان

۴۷ کشته در درگیری نیروهای دولتی و داعش در شرق افغانستان

مطالب زیر را حتما بخوانید

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

امار سایت

  • 0
  • 16,272
  • اردیبهشت ۷, ۱۳۹۶