قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب تفریحی وردپرس
امروز : پنج شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۲۲ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

---

تبلیغات متنی

شیرازی ها به دنبال رکورد شکنی با آش

محمد اسدی بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پخت آش سبزی شیرازی طی ۱۴ سال متوالی برای نخستین بار در کشور و جهان با حجم بالا طبخ و ۲۸ صفر به محبان اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) اهدا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در این کار خیر بیش از یک‌هزار نفر کار طبخ را بر عهده ‌دارند که سال گذشته ۱۲۰ میلیون تومان هزینه اجرای این طرح بوده و پیش‌بینی می‌شود در سال جاری این رقم به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش یابد.

مدیر گروه فرهنگی امام هادی (ع) تصریح کرد: در سال گذشته به‌طور میانگین ۴۰ هزار نفر ازنظر تبرکی از این آش استفاده کردند که در سال جاری نیز همین تعداد از برکت این طرح بهره‌مند ‌می‌شوند.

اسدی بیان داشت: در طبخ آش نذری ۴ تن و ۲۰۰ کیلو برنج، یک‌هزار و ۲۰۰ کیلو عدس، یک‌هزار و ۲۰۰ کیلو نخود، ۲ هزار و ۵۰۰ کیلو لوبیاچیتی، ۴ تن تره، ۱۵۰ کیلو ترخون خشک، ۴۰ رأس گوسفند به میزان یک‌تن و ۳۰۰ کیلو و نیز ۱۰۰ کیلو ادویه و ۲۰ حلب روغن ۲۰ کیلویی استفاده‌ شده است.

وی اضافه کرد: برای تسهیل در رفت‌وآمد شهروندان، خواهران می‌توانند از ورودی پارک خلدبرین و برداران از چهار در این پارک برای گرفتن آش نذری اقدام کنند و دوربین مداربسته نیز برای امینت این طرح باشکوه نصب ‌شده است.

مدیر گروه فرهنگی امام هادی (ع) بیان داشت: برای ثبت جهانی این طرح بزرگ‌ سال گذشته یک گروه تصویربردار از کشور کره طبخ آش و استقبال مردم شیراز را از این طرح معنوی ضبط کردند و در این کشور نیز پخش ‌شده است.

اسدی اظهار داشت: به علت استقبال بیش‌ازحد اقشار مختلف جامعه چند استان دیگر نیز با الگو گرفتن از فارس اقدام به اجرای این طرح کرده‌اند.
فارس

مطالب مرتبط

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

تقویم شمسی

آذر ۱۳۹۷
شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
« آبان    
 12
۳۴۵۶۷۸۹
۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶
۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳
۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰