ظهور یک سینمای شش میلیارد دلاری در آسیا

فروش فیلم‌ها در بازار سینمای چین تا اینجای سال بیش از ۶ میلیارد دلار بوده و نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته ۴۸ درصد رشد داشته است.

فیلم‌های چینی از ۱ ژانویه تا ۴ دسامبر سال ۲۰۱۵ بیش از ۳ میلیارد دلار فروش داشتند و ۵۹ درصد بازار سینمای چین را به خود اختصاص دادند و به این ترتیب سهم فیلم‌های خارجی در این بازار کمتر از چینی‌ها شد. با در نظر گرفتن این که در یک ماه آینده چند فیلم پرهزینه‌ی بومی در سینماهای چین اکران خواهند شد، بعید به نظر می‌رسد که فیلم‌های خارجی توان کم کردن از سهم فیلم‌های چینی را داشته باشند.

«شکار هیولا» پرفروش‌ترین فیلم‌ چینی سال ۲۰۱۵ بود و در مجموع ۳۸۳ میلیون دلار در سینماهای چین فروش داشت. «گمشده در هنگ‌کنگ» و «خداحافظ آقای بازنده» نیز هر کدام به ترتیب ۲۵۴ و ۲۲۷ میلیون دلار فروختند. پرفروش‌ترین فیلم خارجی در سینمای چین نیز «سریع و خشمگین ۷» با فروش ۳۸۱ میلیون دلار بود، در حالی که «انتقام‌جویان، عصرالتران» با ۲۳۰ میلیون دلار و «دنیای ژوراسیک» با ۲۲۳ میلیون دلار فروش پس از این فیلم قرار گرفتند.

بازار سینمای آمریکای شمالی در سال ۲۰۱۴ بیش از ۱۰ میلیارد دلار فروش داشت و هم اکنون با اختلاف زیاد بزرگترین بازار سینمای جهان به شمار می‌رود. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که چین در سه آینده تبدیل به بزرگترین بازار سینمای جهان خواهد شد.

بر اساس گزارش شین‌هوا هم اکنون ۶۲۰۰ سالن سینما با بیش از ۳۰ هزار پرده نمایش در چین وجود دارد و تقریبا در هر روز ۱۵ پرده نمایش به این تعداد افزوده می‌شود.

خبرآنلاین

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *