پیام ناصحانه سازمان دارالقرآن‌الکریم به الأزهر

۱۵ December 2015

در پی ممنوعیت از تلاوت قرآن دو قاری مصری به جرم سفر به ایران از سوی وزارت اوقاف مصر و الازهر پیامی از سوی سازمان دارالقرآن‌الکریم جمهوری اسلامی ایران خطاب به وزارت اوقاف مصر و الأزهر صادر شد.

به گزارش یک پارس به نقل از ایسنا متن این پیام به شرح زیر است:

«برادران الأزهر و وزارت اوقاف مصر، زمانی که ناباورانه خبر ممنوعیت تلاوت قاریان مصری را به جرم سفر به ایران اسلامی از زبان شما شنیدیم متأسف و متأثر شدیم که در مهد تلاوت قرآن بارها آیه شریفه «مُّحَمَّدٌ رَّسُولُ اللَّهِ وَالَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاء عَلَی الْکُفَّارِ رُحَمَاء بَیْنَهُمْ» را شنیده‌اید و دقیقا بر خلاف آن عمل می‌کنید.

از آنجا که جرم این قاریان مصری را سفر به ایران انگاشته‌اید خوب است به این پرسش‌ها پاسخ دهید:

مگر همگی ما امت پیامبر رحمت محمد(ص) نیستیم و کتاب‌مان قرآن نیست؟ یا شما هم تحت تأثیر القائات وهابیت، این وصله ناچسب به اسلام محمدی و بدعت‌گذار در آیین آخرین رسول خداوند، معتقدید که قرآن ما با شما تفاوت دارد؟ اگر اینگونه می‌اندیشید خوب است از قاریانی که امروز مغضوب شما واقع شده‌اند بپرسید که آیا در ایران اسلامی قرآن دیگری غیر از آنچه نزد شما می‌خوانند، یافته و یا تلاوت کرده‌اند؟

اگر اینگونه نیست پس جرم ما چیست که چنین با شدت عمل و همچون دشمنانتان به ما می‌نگرید.

افسوس و هزاران افسوس، ای کاش به دشمنان واقعی قرآن و جهان اسلام، اینگونه می‌نگریستید.

آن روز که ملت بزرگ مصر به برکت بیداری اسلامی از سلطه حاکمی ظالم رهید و غرق در شعف پیروزی بود، برادران ایرانی شما بر خلاف آمریکا، اسرائیل و عده‌ای که امروز حامیان مالی و تسلیحاتی فتنه‌گران داعش و القاعده هستند‌، ندای حمایت و همراهی با انقلاب شما را سر دادند. آیا رفتار دشمنان بیداری اسلامی مردم مصر که از هیچ توطئه‌ای فروگذار نکردند، مصداق این کلام نورانی قرآن نیست که می‌فرماید «إِن تَمْسَسْکُمْ حَسَنَةٌ تَسُؤْهُمْ وَ إِن تُصِبْکُمْ سَیِّئَةٌ یَفْرَحُواْ بِهَا» و با این اوصاف آیا شما در تشخیص دشمن واقعی خود دچار خطا نشده‌اید؟

آیا امروز که گروهی فاسد، غارتگر، سنگ‌دل و سفّاک، با نام خلافت اسلامی خون انسان‌های بی‌گناه را در بلاد اسلامی و دیگر کشورها ریخته و چهره‌ای تنفرآور و مشمئزکننده را از آیین سراسر عطوفت اسلام به جهان عرضه می‌کنند، وقت آن نیست که به جای قرار گرفتن در مقابل ما و آب ریختن به آسیاب تفرقه‌افکنی دشمنان اسلام، برادران جهادگرتان را ولو با به کارگیری زبانی مهربانانه، در جبهه مقابله با درندگان تربیت‌شده در سرویس‌های جاسوسی آمریکا و اسرائیل یاری و آنها را از وجود تفرقه در امت اسلامی مأیوس کنید؟

آیا اگر با کنار نهادن تعصبات ویرانگر، چنین راهی را برگزینید به راستی به فرامین الهی«أَشِدَّاء عَلَی الْکُفَّارِ رُحَمَاء بَیْنَهُمْ» و «وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِیعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ» عمل نکرده‌اید؟

سال‌ها بزرگانی از علما و عقلای شما و ما در الأزهر و حوزه علمیه قم کوشیدند تا با تقریب نظرات و پررنگ کردن اشتراکات، سودجویان از تفرقه‌ در امت اسلامی را ناکام گذارند. اینک به نظر خودتان جرم انگاشتن تلاوت قرآن قاریان مصری در ایران در راستای آن تلاش‌های مبارک است یا مخرب آنها؟

برادران گرامی، نگاه ما ایرانیان پیرو مکتب اهل بیت پیامبر(ع) به شما همان نگاهی است که به برادران اهل سنت فلسطینی داریم و شما را نیز همچون آنان پاره تن خود می‌دانیم.

به فرموده رهبر کبیر انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره)- او که به حق منادی وحدت مسلمانان در عصر حاضر بود- «ما مفتخریم و ملت عزیز سر تا پا متعهد به اسلام و قرآن مفتخر است که پیرو مذهبی است که می‌خواهد حقایق قرآنی، که سراسر از وحدت بین مسلمین بلکه بشریت دم می‌زند را از مقبره‌ها و گورستان‌ها نجات داده و به عنوان بزرگ‌ترین نسخه نجات دهنده بشر از جمیع قیودی که بر پای و دست و قلب و عقل او پیچیده است و او را به سوی فنا و نیستی و بردگی و بندگی طاغوتیان می‌کشاند، نجات دهد».

ما ایرانیان به قول فردوسی، آن شاعر شیرین سخن پارسی، در عمل ثابت کرده‌ایم که «چو عضوی به درد آورد روزگار/ دگر عضوها را نماند قرار» و به وضوح می‌بینید که امروز مردم ایران شیعی، بی‌قرار مصائب برادران اهل سنت خود در فلسطین، سوریه، یمن و دیگر بلاد اسلامی است و از جان و مال خود در راه دفاع از خاک و ناموس امت اسلام دریغ نمی‌کند.

قرآنی که ریسمان مشترک خداوند بین ما و شماست، می‌فرماید «إِنَّ الْکَافِرِینَ کَانُواْ لَکُمْ عَدُوًّا مُّبِینًا» پس بیایید با کمی اندیشه در شناخت دوست از دشمن دچار خطای راهبردی نشویم.

«وَاللّهُ أَعْلَمُ بِأَعْدَائِکُمْ وَکَفَی بِاللّهِ وَلِیًّا وَکَفَی بِاللّهِ نَصِیرًا».

والسلام علی اخواننا المسلمین»

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *