قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب تفریحی وردپرس
امروز : چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

آمریکا میگوید قدرت نظامی ایران را نمی توان نادیده گرفت

یک نشریه آمریکایی در گزارشی به افزایش روز افزون قدرت نظامی ایران در خاورمیانه اشاره کرد و حذف آن را از سوی “دونالد ترامپ” غیرممکن برشمرد.

پایگاه اینترنتی نشریه “فارن افرز” در گزارشی نوشت: “دونالد ترامپ”، رئیس جمهور آمریکا، آگاه باشد حمایت‌های بسیاری در پشت نهادها و جنبش‌های نظامی محور مقاومت وجود دارد و آن‌ها مشتاق نبرد برای رسیدن به اهداف خود هستند و بدون درک این حقایق فشار بر ایران دستاورد کمی به همراه دارد.

این نشریه آمریکایی در گزارش خود به رشد محور مقاومت در منطقه پرداخت و افزود: محور مقاومت با حضور ایران، عراق، سوریه حزب الله و حماس شناخته می‌شود. در این میان ایران با مشارکت روسیه در حال ایجاد ساختار امنیتی-سیاسی جدیدی در منطقه با کمک جنبش‌های اسلامی و حضور صدها هزار نیروی مبارز است.

این‌ موارد به توسعه یک شبکه فراملی، سیاسی و امنیتی در منطقه کمک بسیاری کرده و باعث قوی‌تر و موثرتر شدن محور مقاومت در سال‌های اخیر شده است. دولت جدید آمریکا باید بداند با خاورمیانه‌ای مواجه است که تحت نظر محور مقاومت قرار دارد.

فارن افرز در ادامه نوشت: این روزها رشد قدرت ایران رو به افزایش است بطوریکه شاهد گسترش حمایت‌های مردمی از محور مقاومت در بحرین و شرق شبه جزیره عربستان که میادین نفتی عمده سعودی‌ها در آنجا قرار دارد، هستیم. از سوی دیگر تحکیم مواضع محور مقاومت در یمن و تنگه باب المندب نیز مشاهده می‌شود.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: حمایت‌های ایران از محور مقاومت ریشه در باورهای انقلابی دارد و برای مقام‌های عالی ایران این محور بخشی از انقلاب است.

فارن افرز در ادامه اذعان کرد: از بین بردن محور مقاومت غیرممکن است و نمی‌توان آن را به عقب بازگرداند. همچنین حمایت‌های مردمی کلانی در پشت نهادها و جنبش‌های نظامی این محور قرار دارد که بسیاری از آن‌ها مشتاق نبرد و جان دادن برای اهداف خود هستند. بدون شناخت این حقایق اعمال فشار بیشتر بر ایران و محور مقاومت با توجه به این‌که اعضای این محور چندین دهه‌ در نبرد یا وضعیت جنگی به سر برده‌اند، دستاورد ناچیزی خواهد داشت.

در پایان این گزارش به دولت آمریکا توصیه شده است با استفاده از ابزارهای لازم کشورداری و دیپلماسی، قوانین جدیدی را برای این عرصه جدید ژئوپلتیک در نظر بگیرد.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب