تجمع اربعین در دنیا بی‌سابقه است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد تجمع و راهپیمایی اربعین گفت: چنین تجمعی در هیچ جای جهان سابقه نداشته است.

به گزارش مهر، حسن رحیم پور ازغدی روز یکشنبه در ویژه برنامه پیاده روی اربعین در میدان ثوره العشرین نجف اشرف گفت: جابر با زیارت سیدالشهدا در اربعین راهی را آغاز کرد که امروز میلیونها مسلمان در آن حضور دارند.

وی ادامه داد: هر نوع عزاداری که نتیجه اش ذلت سیدالشهدا یا اصحاب ایشان باشد، تحریف و انحراف از مسیر ایشان است.

رحیم پور ازغدی گفت: چنین تجمعی در هیچ جای جهان سابقه نداشته، این تجمع برای حسین انجام می شود. این اجتماع پاسخ خداوند است به کلام سیدالشهدا که «هل من ناصر ینصرنی».

وی با بیان اینکه باید نتیجه عزای حسین این باشد که حسینی و زینبی شویم، یادآور شد: ماموریت تاریخی اشک بر امام حسین، مبارزه با ظلم و دفاع از حق است. اشک بر حسین یعنی اگر کربلا دوباره اتفاق بیفتد، حسین را تنها نمی گذاریم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: گریه ما گریه سیاسی است. گریه عبادی سیاسی است. گریه هدف نیست، وسیله است؛ وسیله بیداری است؛ وسیله رشد و تعالی است.

وی ادامه داد: قدرتهای عالم هنوز هم از امام حسین می ترسند چرا که او به ما آموخت در برابر ظالم از مرگ نترسید. ان شاء الله در آینده نه چندان دور طلایه این جمعیت وارد قدس شود.

تجمع اربعین از حیث تاریخی و معنوی بی سابقه است

حجت الاسلام علیرضا پناهیان نیز در این ویژه برنامه گفت: پر ثواب ترین کاری که در روایات سراغ داریم، زیارت سیدالشهدا و به خصوص زیارت با پای پیاده است.

وی ادامه داد: این تجمع هم از حیث تاریخی و هم از حیث معنوی بی سابقه است. در ابتدای این تجمع نیتتان را اصلاح کنید. ثواب زیارت را به امام حسن عسکری هدیه کنید. این زیارت به دعوت و بیان ایشان پا گرفته است و مگر می شود پدر دعوت کند و پسر حضور پیدا نکند؟

حجت الاسلام پناهیان گفت: این سفر، سفر شیعیان نیست. حتی سفر مسلمانان هم نیست. ما اینقدر به اربعین می آییم که همه آزادگان جهان به اربعین بپیوندند. همچنان که امام حسین، وهب را فرا خواند و زهیر را با خود به کربلا برد.

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *