قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب تفریحی وردپرس
امروز : سه شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۵ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

مرکل بدنبال میانجی‌گری در بحران کره شمالی

 
  اخباربین الملل,خبرهای  بین الملل,مرکل
آلمان می خواهد نقش بزرگتری در حل بحران اتمی و موشکی کره شمالی ایفا کند و مقادیری از رئالیسم و واقع گرایی را در مذاکرات وارد کند. حالا صدراعظم این کشور به دنبال میانجی گری در حل این بحران است. 

به گزارش ایسنا، به نقل از گروه رسانه ای هندلزبلات، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان چندین بار به مساله میانجی گری در حل بحران اتمی و موشکی کره شمالی در شبه جزیره کره اشاره کرده و می گوید که می‌تواند و می‌خواهد نقش بیشتری را در این مساله داشته باشد.

 

وی روز دوشنبه گفت: ما خودمان را در این مساله دخالت می‌دهیم تا آن را حل کنیم و باید از طریق اقدامات دیپلماتیک این مساله حل شود.

 

برخی از ناظران در آمریکا بر این باورند که مرکل این مساله را چند هفته پیش از انتخابات آلمان در ۲۴ سپتامبر مطرح کرده است تا خودش را بیشتر از سایر رقبا مطرح کند.

 

اما در برلین، مقام‌ها معتقدند که آلمان ممکن است پیشنهادی برای حل بحران کره شمالی داشته باشد. این مساله از این حقیقت نشات می گیرد که آلمان برخلاف آمریکا سفارتی در پیونگ یانگ دارد و کره شمالی هم یکی در برلین و این مساله باعث شده تا بحث مذاکره و میانجی شدن آلمان در حل بحران کره شمالی مطرح شود و قوت بگیرد.

 

اظهارات مرکل در روز دوشنبه بیانگر اظهارات گرهارد شرودر، صدراعظم سابق آلمان و مخالفتش با جنگ ۲۰۰۴ آمریکا درعراق بود. مرکل اگرچه موافق تحریم های بیشتر علیه کره شمالی است اما با اقدام نظامی علیه این کشور موافق نیست و می گوید این راه حل مناسبی نمی‌تواند باشد.

 

صدراعظم آلمان همچنین گفته که اگر هم آمریکا وارد جنگ با کره شمالی شود، به صورت خودکار از آمریکا حمایت نمی‌کند.

گردآوری: مجله یک پارس

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب