حمایت آمریکا از تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران

 

اخبار,اخبار سیاست خارجی,مایک پومپئ

وزیر امور خارجه آمریکا طی پیامی در توئیتر حمایت خود از تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران را اعلام کرد.

به گزارش فارس، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا شامگاه سه‌شنبه طی پیامی در صفحه شخصی توئیتر خود، از تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران حمایت کرد.

 

پامپئو با مطرح کردن ادعاها و اتهامات بی‌پایه و اساس علیه ایران، نوشت: «اتحادیه اروپا برای نخستین بار از زمان توافق هسته‌ای تحریم‌هایی را علیه ایران اعلام و هلند نیز افشا کرد که ایران قتل دو شهروند هلندی در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ را هدایت می‌کرده است. این موضوع در پی خنثی سازی دو حمله تروریستی ایران در فرانسه و دانمارک در سال ۲۰۱۸ صورت می‌گیرد.»

 

اتحادیه اروپا که مدعی تلاش برای حفظ برجام است از روز سه‌شنبه ۱۸ دی ۹۷ اولین دور تحریم‌ها علیه ایران را بعد از اجرایی شدن این توافق در سال ۲۰۱۴ اعمال کرد. این تحریم‌ها بر پایه ادعاهایی اعمال شد که دانمارک علیه ایران مطرح کرده است.

 

پلیس دانمارک آبان‌ماه سال جاری بدون ارائه هیچ مستنداتی عوامل منتسب به ایران را به حمله به یک فرد در خاک این کشور متهم کرد. ایران قویاً این ادعا را تکذیب کرده است.

 

پامپئو در ادامه توئیت خود مدعی شد که ایران و حزب‌الله از سال ۱۹۷۹ به عملیات تروریستی در اروپا می پرداخته و کشورهای این قاره نیز با گامی که روز سه‌شنبه برداشت پیام آشکاری را به ایران ارسال کرد که تروریسم را تحمل نخواهد کرد.

 

پامپئو در ادامه اعلام کرد که آمریکا قویا از تحریم‌های جدید حمایت کرده و در مقابله با این تهدید مشترک در کنار متحدان اروپایی می‌ایستد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.