امروز : سه شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۴ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

عکس های دیدنی

تبلیغات متنی

آماری تأسفبار از پیامد ۱۱ماه تجاوز آل‌سعود به یمن

تجاوز ۱۱ ماهه عربستان سعودی به یمن علاوه بر تلفات زیاد، به تخریب ۳۵۰ هزار خانه و هزار و ۶۴۳ مدرسه منجر شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رسمی یمن(سبا)، نمایندگان وزارتخانه های یمن روز سه شنبه در یک نشست مطبوعاتی در صنعا، با بررسی جنایات ناشی از تجاوز و حمله رژیم آل سعود به تاسیسات و زیرساخت های این کشور، از سازمان های بین المللی خواستند تا مسئولیت خود را در قبال اوضاع انسانی در یمن انجام دهند.

«عبدالله الحامدی» سرپرست وزارت آموزش و پرورش یمن گفت: در طول ۱۱ ماه گذشته مراکز آموزشی، مدارس، دانشگاه ها و زیر ساخت های یمن شامل راه ها، پل ها، آثار تاریخی و مراکز توریستی و رسانه ای، همواره آماج حملات ددمنشانه قرار داشته است.

وی گفت در پی این حملات، ۳۵۰ هزار باب خانه ویران و یکهزار و ۶۴۳ باب مدرسه به طور کلی و یا جزیی تخریب و هزار و ۶۲۱ باب مدرسه نیز در مناطق مختلف تعطیل شده است.

مطهر العباسی معاون وزیر برنامه ریزی و همکاری های بین المللی یمن نیز گفت: تجاوز و محاصره علیه یمن، تا حد زیادی بر اقتصاد این کشور تاثیر منفی گذاشته و اقتصاد در بخش های کشاورزی، صنایع ، برق، نفت و گاز، ۳۴ درصد رشد منفی داشته است. نرخ بیکاری نیز به ۶۰ درصد رسیده و در پی محاصره ظالمانه، قیمت مواد غذایی نیز ۳۵ درصد افزایش داشته است.

جمال الجمری مدیر کل طرح های وزارت آموزش فنی و حرفه ای هم گفت: در طول این مدت ۴۴ دانشکده فنی و ۶ مرکز آموزشی بر اثر بمباران ویران شده است.

مهند السیاتی رئیس سازمان میراث فرهنگی یمن نیز با اشاره به اینکه ۵۲ مرکز تاریخی باستانی در معرض بمباران هواپیماهای متجاوز در برخی استان ها قرارگرفته است، از سازمان یونسکو و کشورهای بزرگ خواست مسئولیت خود را برای حفاظت از آثار تاریخی و باستانی یمن انجام دهند.

مهند احمد التویتی مدیر کل طرح های وزارت جوانان و ورزش نیز تصریح کرد: در طول این مدت ۵۷ مرکز ورزشی و جوانان بمباران شده است.

احمد البیل معاون مدیر کل ترویج توریسم هم خاطرنشان کرد که در پی حمله به یمن، ۱۴۰ مرکز جهانگردی شامل هتل، گردشگاه و رستوران منهدم شده است.

مطالب زیر را حتما بخوانید

  • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

آمار سایت

  • 1,244
  • 395
  • 3,680
  • 881
  • 144,642
  • 11,593
  • آبان ۴, ۱۳۹۵