امروز : دوشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۲ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

تبلیغات متنی

پوتین حکم عفو خلبان اوکراینی را امضا کرد

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس

کرملین اعلام کرد که رئیس جمهوری روسیه، حکم عفو خلبان نظامی اوکراینی که در کشته شدن دو خبرنگار روس نقش داشته است و به ۲۲ سال حبس محکوم شده بود را امضا کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین روز چهارشنبه (دیروز) «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه حکم عفو «نادیا ساوچنکو» خلبان نظامی اوکراینی که به ۲۲ سال حبس و پرداخت جریمه ۳۰ هزار روبل محکوم شده بود را به امضا درآورد.

پایگاه «اسپوتنیک» گزارش کرد، ساوچنکو اواخر مارس به دلیل نقشی که در کشته شدن خبرنگاران روس در «دونباس» داشته بود به ۲۲ سال حبس محکوم شده بود.

در ۱۷ ژوئن ۲۰۱۴، دادگاهی حکم کرد که ساوچنکو به سمت شبه‌نظامیان «لوهانسک» و خبرنگاران روس شلیک کرده است که به کشته شدن «ایگور کورنیلیوک« و «آنتون ولوشین» خبرنگاران روس منجر شده است.

پسکوف تصریح کرد که اقوام خبرنگارانی که توسط این خلبان اوکراینی کشته شده بودند، از پوتین خواسته بودند که در یک ژست انساندوستانه، ساوچنکو را مورد عفو قرار دهد و پوتین نیز از آنها به دلیل درخواست عفو این خلبان تشکر و قدردانی کرد.

پوتین در اظهاراتی که از تلویزیون پخش می‌شد گفت که تصمیم به عفو نادیا ساوچنکو علت تجمع ملی شده بود، گرفته است.

رئیس‌جمهور روسیه روز چهارشنبه در شبکه تلویزیونی در حال دیدار با دو زن جوان که ظاهراً اقوام خبرنگاران روسی کشته شده در حمله مرگبار شرق اوکراین در ژوئن ۲۰۱۴ بودند، نشان داده شد.

پوتین اعلام کرد بعد از آن تصمیم به عفو این خلبان نظامی اوکراینی گرفته است که اقوام این خبرنگاران از او خواسته‌اند تا از خود بخشش نشان دهد.

مطالب زیر را حتما بخوانید

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب

امار سایت

  • 0
  • 17,705
  • مرداد ۱, ۱۳۹۶