لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی شد

اعضای کابینه رژیم صهیونیستی به اتفاق آرا، با انتصاب آویگدور لیبرمن به وزارت جنگ موافقت کرده و وی رسما به این سمت برگزیده شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، طی جلسه رای‌گیری کابینه رژیم صهیونیستی که امروز (دوشنبه) برگزار شد، «آویگدور لیبرمن» بطور رسمی به وزارت جنگ این رژیم منصوب شد.

با توافق «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر و «نفتالی بنت» وزیر آموزش رژیم صهیونیستی، ائتلاف کابینه ۸ رای حزب «بیت یهودی» را بدست آورده و ضمن ممانعت از انحلال، وزارت جنگ لیبرمن تصویب شد.

بحران روبه وخامت ائتلاف کابینه رژیم صهیونیستی که می‌توانست مانع ورود حزب «اسرائیل خانه ما» به کابینه، انحلال آن و به تبع برگزاری دوباره و زودهنگام انتخابات فراگیر در اراضی اشغالی شود، در ساعات پایانی روز گذشته (یکشنبه) در جلسه کابینه امنیتی اسرائیل بررسی شد.

رای منفی حزب بنت به انتخاب لیبرمن، کابینه تازه تاسیس و البته متزلزل نتانیاهو را در معرض انحلال قرار می‌داد. درپی این تهدید، حزب لیکود نیز هشدار داده بود که اگر بیت یهودی رای منفی صادر کند، سه وزیر این حزب (نفتالی بنت وزیر آموزش، آیلت شاکد، وزیر دادگستری و یوری آریل وزیر کشاورزی) را اخراج خواهد کرد.

ائتلاف فعلی نتانیاهو با ۶۱ کرسی از ۱۲۰ کرسی پارلمان بدلیل اینکه نتوانسته اکثریت را بدست آورد به ۸ رای از سوی حزب خانه یهودی نیازمند بود تا ضمن انتصاب رسمی لیبرمن به وزارت جنگ، از فروپاشی کابینه جلوگیری کند.

رژیم صهیونیستی هفته‌های اخیر را در تنش‌های سیاسی میان سران خود طی کرد و نتانیاهو در تلاش بود تا با مذاکرات همزمان با دو حزب اتحاد صهیونیست و اسرائیل خانه ما، رهبران آن یعنی هرتزوگ و لیبرمن را وارد کابینه و به وزارت انتخاب کند.

«موشه یعلون» وزیر جنگ سابق بدلیل اختلافاتی که با نتانیاهو پیدا کرده بود دو هفته قبل استعفا داد. نتانیاهو که برای تشکیل کابینه واحد و مستقل ناموفق بوده، بارها تلاش کرد تا با جذب احزاب  مختلف ائتلاف متحدی را برای تقویت سیاست‌های اشغالگرانه رژیم تشکیل دهد.

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *