قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب تفریحی وردپرس
امروز : پنج شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۲۲ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

---

تبلیغات متنی

اظهارات جان کری دربارۀ حملۀ نظامی به سوریه

روزنامه ” نیویورک تایمز” برخی از جزئیات مربوط به دیدار”جان کری” وزیر امور خارجه آمریکا با هشت دیپلمات سابق را که از دولت آمریکا خواسته اند تا علیه سوریه دست به اقدام نظامی بزند، منتشر کرد.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز به نقل از شرکت کنندگان در این نشست نوشت که جان کری و هشت دیپلمات پیشین آمریکا در جلسۀ نیم ساعتۀ خود به این موضوع پرداختند که آیا در مدت باقیمانده از دوره ریاست جمهوری باراک اوباما، راهی برای استفاده از قدرت نظامی آمریکا در سوریه وجود دارد یا خیر؟

به گفته برخی از شرکت کنندگان دراین دیدار، کری تمایلی نداشت که صراحتاً انتقادات آن ها را بپذیرد، و یا اقرار کند که خودش نیز این دیدگاه را دارد که رئیس جمهوری سوریه بدون دخالت نظامی حاضر به پذیرش خواسته های آمریکا و هم پیمانانش نیست. درمقابل، جان کری تلاش کرد دیپلمات های سابق را قانع کند که بسیاری از نگرانی های آن ها در گذشته مورد بررسی قرار گرفته و به دلیل آنکه بیش از اندازه پیچیده بوده، رد شده است.

نیویورک تایمز در ادامه نوشت: «از جمله سوال هایی که کری دراین دیدار مطرح کرد این بود که بدون قطعنامه های سازمان ملل و حتی تصمیم های ناتو چگونه می توان نیروهای بشار اسد را بمب باران کرد؟ یا اگر برخوردی میان جنگنده های آمریکایی و نیروی هوایی روسیه که مدافع اسد است رخ دهد، چه می شود؟ اگر نظامیان آمریکایی کشته شوند، چه اتفاقی می افتد؟ این تلاش ها چطور می تواند بر نبرد آمریکایی ها با داعش تاثیرگذار باشد؟»

نیویورک تایمز دیدار جان کری با دیپلمات ها را بی سابقه خواند و نوشت علنی شدن درخواست دیپلماتی های پیشین، جان کری را درتنگنا قرار داده است؛ زیرا او نمی خواهد به گونه ای به نظر برسد که گویی از ارائۀ این پیشنهاد ترسیده است.

از سوی دیگر، معاونان کری از وجود یک استراتژی مشترک برای متقاعد کردن روسیه به اعمال فشار در جهت تثبیت بیشتر توافق آتش بس خبر داده اند.

درپایان گزارش نیویورک تایمز آمده است که با خارج شدن این هشت دیپلمات از دفتر جان کری، به نظر می رسید که آن ها به هیچ نتیجه ای دست نیافته اند، و توافق کرده اند که مفاد این دیدار محرمانه بماند.

مطالب مرتبط

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

تقویم شمسی

آذر ۱۳۹۷
شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
« آبان    
 12
۳۴۵۶۷۸۹
۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶
۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳
۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰