امروز : یکشنبه ۱۳۹۵/۰۸/۲ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

عکس های دیدنی

تبلیغات متنی

ولادیمیر پوتین به التون جان تلفن کرد؛ این بار واقعی

image


آنچه را که در واقعیت اتفاق افتاده، هیچ کس نمی‌تواند باور کند؛ ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به التون جان خواننده پاپ بریتانیایی تلفن کرده است.
ماجرا از آنجا آغاز شد که هفته گذشته التون جان، خواننده همجنس‌گرا در مصاحبه‌ای با شبکه بی‌بی‌سی، سیاست‌های پوتین در مورد همجنس‌گرایان را به انتقاد گرفت و نگرش او را در قبال همجنس‌گرایان “خنده‌دار” توصیف کرد. او گفت حاضر است درباره این موضوع با رئیس‌جمهور روسیه مناظره کند.
بیشتر بخوانید:
این سخنان التون جان، دو کمدین روس به نام‌های ولادیمیر کراسنوف و الکسی استول‌یاروف را به این فکر انداخت تا خود را به جای پوتین جا زده و با التون جان تماس تلفنی بگیرند.
ظاهرا این خواننده پاپ در مورد این که خود پوتین شخصا با او تماس گرفته هیچ شکی نکرد و به همین دلیل در صفحه اینستاگرام رئیس‌جمهور روسیه به خاطر این تماس از او تشکر کرد و خواهان دیدار حضوری با پوتین شد.
بعد از انتشار این پیام، کاخ کرملین هر گونه تماس با التون جان را تکذیب کرد و از دو کمدین روس خواست تا از او عذرخواهی کنند.
پس از این ماجراها رئیس‌جمهور روسیه شخصا به التون جان تلفن کرد و از او خواست از شوخی‌ای که با او شده ناراحت نباشد. پوتین همچنین اظهار آمادگی کرد که با التون جان ملاقات کرده و راجع به هر موضوعی که او بخواهد با وی گفت‌وگو کند.
اما اگر چنین ملاقاتی صورت گیرد، نه راجع به “هر موضوعی” بلکه درباره یک موضوع خاص خواهد بود که التون جان ۶۸ ساله سال‌هاست برای آن فعالیت می‌کند: حقوق همجنس‌گرایان؛ همان موضوعی که التون جان در مصاحبه‌اش با بی‌بی‌سی مواضع پوتین در قبال آن را “خنده‌دار” دانسته و خواهان گفت‌وگو با رئیس‌جمهور روسیه در این باره شده بود.
بیشتر بخوانید:
روسیه در سال ۲۰۱۳ قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن هرگونه تظاهر به همجنس‌گرایی (مثل بوسیدن زوج‌های هم‌جنس) در ملأعام و در جایی که کودکان حضور دارند ممنوع و مستوجب مجازات خواهد بود.
این قانون با اعتراضات گسترده فعالان حقوق همجنس‌گرایان روبرو شد اما پوتین اظهار داشت که این قانون، تبعیض علیه همجنس‌گرایان نیست بلکه تنها به دلیل حفاظت از کودکان وضع شده است.
مخالفان اما بر این عقیده هستند که قانون مزبور پیش‌داوری و خشونت علیه زوج‌های هم‌جنس را گسترش می‌دهد.

مطالب زیر را حتما بخوانید

  • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

آمار سایت

  • 1,576
  • 555
  • 3,137
  • 834
  • 144,533
  • 11,555
  • آبان ۲, ۱۳۹۵