امروز : پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۹ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

تبلیغات متنی

ترامپ:‌ استفاده کلینتون از ای‌میل شخصی آمریکا را به خطر انداخت

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس

دونالد ترامپ از حزب جمهوری خواه می گوید که استفاده هیلاری کلینتون از ای میل های شخصی در دوران سکانداری وزارت خارجه “کل کشور را در معرض خطر قرار داد.”

آقای ترامپ در یک گردهمایی در کارولینای شمالی گفت تصمیم اف‌بی‌آی دایر بر توصیه نکردن طرح اتهامات علیه خانم کلینتون بزرگترین نمونه از ناسالم بودن سیستم است.

آقای ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر رقیب خانم کلینتون از حزب دمکرات است. انتظار می رود که این دو تا چند هفته دیگر رسما نامزد حزب خود شوند.

جیمز کومی، مدیر اف‌بی‌آی گفته است که خانم کلینتون به خاطر استفاده از ای‌میل شخصی احتمالا قوانین مربوط به دریافت اسناد محرمانه دولتی را نقض کرده است.

به گفته او خانم کلینتون در کار کردن با این اطلاعات محرمانه “بسیار بی‌دقت” عمل کرده اما نمی توان بر این اساس علیه او پرونده تشکیل داد چون هیچ شواهدی دایر بر عمدی بودن آن وجود ندارد.

آقای ترامپ ضمن اعتراض به سخنان آقای کومی گفت که سیستم طوری طراحی شده که از کلینتون ها محافظت شود. او گفت که “خانم کلینتون کل کشور را به خطر انداخته” و ای‌میل‌هایش احتمالا هک شده است.

آقای ترامپ گفت “قوه قضاوت کلینتون وحشتناک است” و افزود:‌ “مردم، او رئیس جمهور خیلی بدی خواهد شد.”

آقای ترامپ همچنین لورتا لینچ وزیر دادگستری را متهم کرد رشوه گرفته تا در ازای عدم پیگرد خانم کلینتون قول بگیرد در صورت رییس جمهور شدن او وزیر خواهد ماند.

%image_alt%

شمار دیگری از جمهوری خواهان از جمله پل رایان رئيس مجلس نمایندگان هم از تصمیم پلیس فدرال آمریکا انتقاد کرده اند.

آقای رایان گفت:‌ “خودداری از محاکمه کلینتون برای بی‌احتیاطی در جابجایی و انتقال اطلاعات امنیت ملی بدعت خیلی وحشتناکی خواهد گذاشت.”

خانم کلینتون روز سه شنبه در کنار باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در یک گردهمایی در کارولینای شمالی حاضر شد.

هیچ کدام آنها اما به مساله مربوط به ای‌میل ها اشاره نکردند. در عوض آقای اوباما که برای اولین بار در طول مبارزات انتخاباتی کنار رقیب سابق حاضر می شد با اشتیاق از خانم کلینتون حمایت کرد.

آقای اوباما گفت به خانم کلینتون اعتقاد دارد و هرگز مرد یا زنی لایق تر از او برای ریاست جمهوری وجود نداشته است.

سخنگوی مبارزات انتخاباتی خانم کلینتون با ابراز خرسندی از تصمیم اف‌بی‌آی اذعان کرد که استفاده از ای میل شخصی در دوران سکانداری وزارت خارجه “اشتباه” بوده است.

خانم کلینتون پیشتر گفته بود که از این ای‌میل‌ها هیچ اطلاعات محرمانه‌ای نفرستاده است اما اف‌بی‌آی دریافت که بیش از یکصد ای‌میل طبقه‌بندی شده از این سرورهای شخصی فرستاده شده است.

ماموران اف‌بی‌آی چند روز پیش به مدت بیش از ۳ ساعت از خانم کلینتون در باره این ای‌میل‌ها بازجویی کردند.

مقامات رسمی دیگری هم در آمریکا از ای‌میل شخصی خود در دوران کار استفاده کرده‌اند اما استفاده خانم کلینتون از ای‌میل شخصی‌اش، گسترده‌تر بوده است.

مطالب زیر را حتما بخوانید

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب

امار سایت

  • 0
  • 17,655
  • تیر ۲۹, ۱۳۹۶