امروز : یکشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۱ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

تبلیغات متنی

نام خاوری از فهرست افراد تحت تعقیب اینترپل حذف شد (+عکس)

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس
پایگاه اطلاع رسانی اینترپل نام رییس سابق بانک ملی ایران و متهم اختلاس سه هزار میلیارد تومانی را از فهرست افراد تحت تعقیب خود حذف کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس بین‌الملل «اینترپل» نام محمود خاوری از میان افراد تحت تعقیب این نهاد بین‌المللی حذف شده است.

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

 

محمودرضا خاوری که مدیر عامل بانک ملی ایران بود در هفته اول مهر ۱۳۹۰ به بهانه «مشکلات عصبی و بیماری مزمن» از مقام خود استعفا کرد و به کشور کانادا که تابعیت آن را دارا بود، گریخت.

 

نام خاوری در ماجرای اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی به عنوان یکی از مجرمان وجود دارد و از سال ۱۳۹۰ مقام‌های کشورمان خواهان استرداد او به کشور هستند.

 

به گزارش ایلنا، هماکنون نام ۱۰ ایرانی در میان ایرانی‌هایی که تحت تعقیب اینترپل هستند دیده می‌شود که مهرگان خسروی یکی از همین اسامی است.

 

 واکنش پلیس به خبر حذف نام خاوری از لیست اینترپل
به گزارش تسنیم، سردار سعید منتظرالمهدی در خصوص انتشار اخباری مبنی بر خروج نام خاوری از لیست اینترپل اظهار داشت: اصولاً متهمانی که تحت تعقیب بوده و محل اقامتشان معلوم نیست از سوی سازمان اینترپل برای آنها اعلان قرمز صادر می‌شود و همچنین مشخصات آن‌ها بر روی پورتال عمومی سازمان اینترپل ثبت می‌‌شود اما به محض اینکه محل اقامت آنها مشخص و بین پلیس اینترپل دو کشور ارتباط برقرار شد، به طور خودکار نام این افراد از روی پورتال عمومی برداشته می‌شود.

سخنگوی ناجا خاطرنشان کرد: این به معنی حذف نام متهم تحت تعقیب از لیست تعقیب سازمان اینترپل نیست.

وی گفت: بنابرابن اعلان قرمز خاوری به قوت خود باقی است و از لیست اینترپل حذف نشده است و از نظر قانونی و حقوقی در سیستم‌های داخلی پلیس اینترپل که با یکدیگر ارتباط دارند تحت تعقیب بودن ایشان پابرجاست‌.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب

امار سایت

  • 0
  • 17,705
  • مرداد ۱, ۱۳۹۶