امروز : سه شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۳ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

تبلیغات متنی

نیروهای‌ویژه‌انگلیس به‌دنبال شکار ۲۰۰ نفر در عراق

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

نیروهای ویژه هوابرد انگلیس از چندی پیش شروع به شکار تروریست‌های انگلیسی‌تبار در عراق کرده‌اند.

به گزارش فارس، نیروهای ویژه هوابرد انگلیس که در عراق مستقرند، از طرف فرماندهان خود فهرستی از ۲۰۰ زن و مرد تروریست انگلیسی حاضر در عراق دریافت کرده و دستور گرفته‌اند که پیش از بازگشت این افراد به انگلستان، آن‌ها را بکشند.

 

از کماندوهای انگلیسی خواسته شده که برای گرفتن و کشتن این ۲۰۰ نفر می‌توانند به هر روش و هر وسیله‌ای که ممکن بود، متوصل شوند.

 

یک مقام ارشد دفاعی انگلیس در مصاحبه با ساندی‌تایمز این خبر را داده و گفته کسانی که قرار است «شکار» شوند، صدها نفرند و ملیت‌های مختلفی دارند و هر کشور به دنبال کشتن اتباع خود است.

 

مقام مزبور گفته: «این یک مأموریت برای نیروهای ویژه چندین کشور است. نیروهای ویژه هوابرد سهم خودشان را از این مأموریت دارند و به دنبال اتباع بریتانیایی خواهند رفت. این یک مأموریت بازداشت یا قتل است که البته از قبل کلید خورده است.»

 

گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که ۷۰۰ تبعه انگلیسی در صفوف تروریست‌های عراق و سوریه حاضرند ولی مقامات امنیتی انگلیس ۲۰۰ نفر را از این میان که هم رتبه و مقام بالاتری دارند و هم تهدید جدی‌تری برای امنیت این کشور هستند را انتخاب کرده‌اند. ۱۲ نفر از این جمع ۲۰۰ انگلیسی، کسانی هستند که بر پایه دانش به دست آمده در دانشگاه‌های انگلیس، حالا برای داعش بمب می‌سازند.

 

 

سالی جونز

 

 

 

سازمان‌های امنیت داخلی و خارجی و قرارگاه ارتباطات دولت انگلیس، این لیست را تهیه کرده‌اند و گفته می‌شود که نام «سالی جونز» از اهالی شهر کِنت که این روزها در سوریه برای داعش نیروگیری می‌کند، در این لیست مرگ قرار گرفته است.

 

این نشریه انگلیسی صریحاً به اختیار نیروهای ویژه هوابرد برای هرگونه برخورد با بازداشت‌شدگان اشاره کرده و نوشته «شاید» کسانی که از میان این لیست ۲۰۰ نفره دستگیر می‌شوند، به مقامات عراقی تحویل شوند.

 

نیروهای ویژه هوابرد از قبل در پایگاه فرماندهی مشترک عملیات ویژه آمریکا در نزدیکی بغداد مستقر شده‌اند.

 

از تعداد این نیروها خبری در دست نیست ولی تخمین‌ها می‌گوید که بیش از ۱۰۰ نیروی ویژه هوابرد انگلیسی در عراق و سوریه حضور دارند.

 

سخنگوی وزارت دفاع انگلیس حاضر نشده در این خصوص با خبرنگاران صحبت کند و گفته «نمی‌توانیم در خصوص مسائل مربوط به نیروهای ویژه نظری بدهیم.»

مطالب زیر را حتما بخوانید

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب

امار سایت

  • 0
  • 17,740
  • مرداد ۳, ۱۳۹۶