امروز : دوشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۲ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

تبلیغات متنی

الاغ دموکرات‌ها و فیل جمهوری‌خواهان از کجا آمده است؟

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

نماد حزب جمهوری خواه فیل و نماد حزب دمکرات آمریکا الاغ است، اما دلیل انتخاب این نمادها چیست؟

به گزارش ایسنا پایگاه روسیا الیوم نوشت: این داستان متعلق به ۱۵ ژانویه سال ۱۸۷۰ میلادی است، وقتی که یک الاغ سیاه رنگ توسط توماس ناست، کاریکاتوریست آمریکایی، در هفته‌نامه هاربر به عنوان سمبل حزب دموکرات ترسیم شد. ناست در این کاریکاتور، الاغی را به تصویر کشیده بود که به شیر مرده‌ای لگد می‌زند. این در واقع یک تفسیر تند سیاسی درباره رفتار مطبوعات دموکرات‌ها بود که پس از مرگ وزیر جنگ جمهوری خواه دولت آبراهام لینکلن به او حمله و توهین کردند. ناست در این کاریکاتور نوشت که الاغ زنده به شیر مرده لگد می‌زند، این در واقع یک ضرب‌المثل انگلیسی است که می‌گوید الاغ زنده بهتر از شیر مرده است.

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

 

به گزارش العالم، ناست، همچنین روز ۷ نوامبر ۱۸۷۴، سه روز پس از پیروزی قاطع دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان که برای اولین بار از اتمام جنگ داخلی بود، در همین مجله کاریکاتور یک فیل را ترسیم کرد. او که خود جمهوری خواه بود با این کاریکاتور، همکارانش را در این حزب مسخره کرد. ناست فیلی ترسیم کرده بود که برای فرار از الاغ دموکرات‌ها که پوست شیر مرده را به تن کرده و با لگد به فیل حمله می‌کند، حفری‌ای در زمین حفر می‌کند. این بار، الاغ، به روزنامه نیویورک هرالد اشاره داشت که هجدهمین رییس جمهور آمریکا، ژنرال اولس گرانت، را به شکل جولیوس سزار معاصر به تصویر کشیده بود؛ زیرا گرانت برای سومین دورۀ ریاست جمهوری خود تلاش می‌کرد.

 

گرانت که از شیفتگان نوآوری‌های ناست بود، پس از پیروزی در انتخابات ۱۸۶۸ گفت: «دو موضوع به من کمک کرد، شمشیر شیریدان (از ژنرال‌های دوران جنگ داخلی آمریکا) و قلم توماس ناست».

 

ناست در سال‌های بعد تصاویر دیگری درباره داستان الاغ و فیل ترسیم و کمک کرد که آن دو به سمبل‌های معروف آمریکا و رقبای سیاسی ابدی این کشور تبدیل شدند.

 

دموکرات‌ها به الاغی که جمهوری‌خواهان به آنان هدیه دادند، افتخار می‌کنند اما تاکنون آن را به شعار رسمی حزب تبدیل نکرده‌اند.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب

امار سایت

  • 0
  • 17,713
  • مرداد ۲, ۱۳۹۶