امروز : دوشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۳۰ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

تبلیغات متنی

توضیحات معاون سیاسی استاندار در پی لغو سخنرانی علی مطهری

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: از نظر استانداری مشکلی برای برگزاری مراسم اربعین و سخنرانی دکتر علی مطهری نائب رئیس مجلس شورای اسلامی وجود نداشت.
به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی با بیان این مطلب اظهار کرد: مقرر شده بود این مراسم به منظور عزاداری در اربعین حسینی (ع) توسط یک تشکل مجوز دار، در محیطی مسقف و دانشگاهی با سخنرانی نائب رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شود.

 

وی با بیان این که از نظر ما هیچ مشکل امنیتی یا سیاسی و اجتماعی  برای برگزاری این مراسم وجود نداشت،  افزود: برگزار کنندگان مراسم حتی مکان اولیه مراسم (تالار ابن هیثم دانشگاه فرهنگیان) را نیز به دلیل این که در محوطه ی آن، مجلس بزرگداشت شهدای گمنام برگزار می‌شد؛ به تالار رازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد انتقال داده و اطلاع رسانی کردند.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: علی رغم این تدابیر، مقارن ساعت سه عصر روز شنبه ۲۹ آبان ماه، از سوی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، لغو مراسم در آن مکان، به فرماندهی انتظامی ابلاغ شد.

 

حسینی خاطر نشان کرد: شخصا در تماس با نیروی انتظامی و دستگاه‌های امنیتی، موضوع را پیگیری کردم که آن ها نیز برگزاری مراسم را بدون پیش بینی یا برآورد احتمال تخلف یا مشکل اعلام کردند و بر همین اساس، کتبا به دادستان اعلام شد که برگزاری این مراسم مشکلی ندارد و لغو آن آثار سوء سیاسی و اجتماعی به دنبال خواهد داشت که متاسفانه برغم تماس های مکرر از سوی ایشان پاسخی دریافت نکردیم.

 

وی تصریح کرد: از ان جا که ابلاغیه ی دادستان لغو مراسم در مکان تالار رازی را تاکید داشت و توضیحی ارائه نشده بود؛ استنباط برگزار کنندگان این بود که از نظر مقام قضایی مکان برگزاری مراسم مشکل دارد؛ لذا مکان جدید و مسقفی را پیش بینی کردند.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: اما ساعت ۹ صبح روز اربعین  مصادف با ۳۰ آبان ماه و مقارن با زمان برگزاری مراسم، با دستور دادستان، این مکان پلمپ شد.

 

حسینی تاکید کرد: استاندار خراسان رضوی تلاش‌های گسترده ای را برای حل این مشکل با مقامات ملی، روسای دو قوه مقننه و قضائیه و نیز دادستان کل کشور صورت داد.

 

وی ادامه داد: حتی امروز ( سی ام آبان ماه) رسما مکاتبه ای از سوی استاندار خراسان رضوی با مقامات قضایی استان مبنی بر تمهید لازم و عدم احتمال بروز تخلف خاص برای برگزاری مراسم اربعین و سخنرانی دکتر علی مطهری نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، شد ولی عملا این مراسم به دلیل عدم تغییر حکم مقام قضایی در موعد مقرر برگزار نشد.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: در مجموع مدیریت عالی استان، از مسئولان قضایی انتظار داشت برای موضوعاتی از این دست که دارای ابعاد سیاسی و اجتماعی است و حتی می تواند ابعاد سوء استفاده های فرامرزی در داشته باشد؛ با مدیران امنیتی و سیاسی استان، همکاری بیشتری داشته باشند.

 

مطالب زیر را حتما بخوانید

  • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب