امروز : جمعه ۱۳۹۶/۰۵/۶ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

تبلیغات متنی

واکنش سخنگوی وزارت‌خارجه به اظهارات رئیس‌جمهور جیبوتی

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

سخنگوی وزارت‌خارجه به رئیس‌جمهور جیبوتی توصیه کرد از تکرار سخنان ناروا و واهی و صادره از سوی دیگران پرهیز کند.

به گزارش ایلنا، بهرام‌ قاسمی در واکنش به اظهارات نسنجیده و ادعاهای گنگ و  مبهم  رئیس‌جمهور جیبوتی درباره  مداخله ایران در امور کشورهای منطقه اظهار داشت:  ضروری است مقامات این کشور  قبل از بیان هر گونه سخنی  که از اصل و اساس و واقعیت‌های جاری به دور است با تکیه بر تفکر و مراجعه به منابع بی‌طرف و دوری گزیدن از  القائات  آشفته‌خواهان در  منطقه با  بهره‌گیری  از  استقلال رأی  و نظر  کارشناسان خود، در چارچوب  فهم و درک حتی حداقلی خود  اظهارنظر نمایند.

 

قاسمی به ” اسماعیل عمر غیله ” توصیه کرد بهتر است به‌جای تکرار  سخنان ناروا و واهی و صادره از سوی دیگران، با واقع‌بینی و نگرشی دقیق و عمیق به ثبات و مصالح کلان مردم منطقه، به بازنگری کلمات و گفتار یک‌سویه خود بپردازند، چراکه این‌گونه مواضع هیچ خدمتی به صلح و امنیت منطقه‌ای و به‌ویژه حل  بحران‌های سوریه و یمن و بحرین نخواهد کرد. لازم است ایشان ضمن خودداری  و پرهیز از اجرای منویات غلط دیگران، واقع‌گرایی بیشتری پیشه کند.

 

قاسمی افزود: بار دیگر لازم است به ایشان نیز توصیه نمایم به مطالعه هرچه دقیق‌تر تاریخ و تمدن جهان به‌خصوص منطقه بپردازند. تاریخ منطقه مملو از عبرت‌های پرشماری است که می‌تواند به عنوان چراغ‌راه آینده به کار آید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

  • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب