امروز : شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۱ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

عکس های دیدنی

تبلیغات متنی

گزارش نگران کننده شرکت پاندا: تولید روزانه ۲۳۰ هزار بدافزار در سال ۲۰۱۵

سال گذشته میلادی یعنی سال ۲۰۱۵ بدون شک یکی از بدترین سال های دهه اخیر به لحاظ امنیت سایبری کاربران بوده است و آنگونه که شرکت امنیتی پاندا در گزارش تحلیلی خود اشاره کرده است، گویا سال ۲۰۱۶ به مراتب سال بدتری از این لحاظ خواهد بود.

به گزارش «یک پارس به نقل از تابناک» این شرکت فعال در حوزه امنیتی سایبری که اصلا اسپانیایی است، در گزارش خود اشاره کرده است که طی سال ۲۰۱۵ تعداد ۸۴ میلیون بد افزار جدید را شناسایی و خنثی کرده است که این رقم ۹ میلیون بیشتر از سال ۲۰۱۴ میباشد. به عبارت دیگر طی سال ۲۰۱۵ به شکل روزانه بیش از ۲۳۰ هزار بد افزار جدید تولید شده است.

سال ۲۰۱۵ شاهد بیشترین تعداد حملات سایبری بوده ایم و در مجموع ۳۰۴ میلیون نمونه بد افزار در این سال شناسایی شده اند. به عبارت دیگر بیش از یک چهارم کل بد افزارهای شناسایی شده، عملا در سال ۲۰۱۵ تولید شده اند که برابر با بیش از ۲۷ درصد است.

«لوییس کارونس» مدیر فنی پاندا در این باره گفته است: پیش بینی میکنیم که تعداد بد افزارها و حملات سایبری به رشد خود ادامه دهد. همچنین نباید فراموش کنیم که میلیون ها بد افزار و تروجان که توسط مجرمان سایبری تولید میشوند، نیاز به این دارند که کاربران را آلوده کنند تا پول بیشتری بدست آورند.

تولید روزانه 230 هزار بدافزار به شکل روزانه در سال 2015

تروجان ها و PUP ها خطرناک ترین بد افزارهای ۲۰۱۵

گزارش امنیتی شرکت پاندا همچنین اشاره کرده است که در سال ۲۰۱۵ تروجان ها و PUP ها (Potentially Unwanted Programs) و همچنین شاخه ای از خانواده Cryptolocker ها وحشت شدیدی را در بین شرکت ها و کاربران ایجاد کرده اند.

در این سال تروجان ها همچنان اصلی ترین بد افزارها بوده اند (۵۱٫۴۵ درصد) و در صدر جدول بد افزارهای سال ۲۰۱۵ قرار دارند. بعد از آن ویروس ها (۲۲٫۷ درصد)، کرم ها (۱۳٫۲ درصد)، PUP ها (۱۰٫۷ درصد) و برخی بد افزارهای جاسوس (۱٫۸ درصد) به ترتیب در رده های بعدی قرار دارند.

اما در این سال صرف نظر از تروجان ها، بد افزارهای Cryptolocker که گونه ای از بد افزارهای باج گیر هستند خط مقدم جبهه مجرمان سایبری را تشکیل داده اند. به گفته کارونس از آنجایی که این بد افزارها راحت ترین راه برای بدست آوردن پول است بهترین ابزار مجرمان سایبری تلقی میشود. همچنین تجربیات استفاده از این نوع بد افزارها نشان داده است که در مورد شرکت های بزرگ و کوچک تجاری به خوبی جوابگو است.

چین آلوده ترین کشور دنیا به لحاظ سایبری

سال گذشته میلادی همچنین از یک جهت دیگر نیز قابل توجه است و آن این که بیشترین نرخ آلودگی های رایانه ای در این سال به ثبت رسیده است. در سطح جغرافیایی چین کشوری است که بیشترین حجم رایانه های آلوده را در این سال داشته است (۵۷٫۴ درصد از کل رایانه های این کشور) و این رقم ۳۰ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۴ است.

تایوان با نرخ آلودگی ۴۹٫۱ درصد در رده دوم و ترکیه با ۴۲٫۵ درصد در رده سوم قرار دارند. این کشورها در سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ نیز در صدر جدول آلودگی های رایانه ای قرار داشته اند.

تولید روزانه 230 هزار بدافزار به شکل روزانه در سال 2015

سایر کشورهایی که نرخ آلودگی رایانه ای آنها بالاتر از میانگین بوده است عبارتند از کلمبیا، اروگوئه و اسپانیا. همچنین از میان کشورهایی که کمترین نرخ آلودگی را داشته اند ۹ مورد از آنها در اروپا واقع شده اند و تنها ژاپن است که از آسیا در بین این کشورها قرار گرفته است.

کشورهای اسکاندیناوی در این جدول بالاتر از همه به لحاظ کمترین نرخ آلودگی رایانه ای قرار دارند. فنلاند در راس همه با نرخ ۲۰٫۳ درصد، نروژ با ۲۰٫۵ درصد و سوئد با ۲۰٫۸ درصد به ترتیب دوم و سوم هستند.

مطالب زیر را حتما بخوانید

  • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

آمار سایت

  • 1,398
  • 358
  • 2,845
  • 865
  • 144,467
  • 11,521
  • مهر ۳۰, ۱۳۹۵