امروز : دوشنبه ۱۳۹۵/۰۸/۳ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

عکس های دیدنی

تبلیغات متنی

گروه مرگ احتمالی ایران برای صعود به جام جهانی

بازی های انتخابی جام جهانی در قاره پهناور آسیا به هفته هشتم خود رسیده و اغلب تیم های مدعی چهره خود را نمایان کرده اند و تیم های باقیمانده نیز طی دو بازی فروردین ۹۵ قطعی خواهند شد اما در این میان پرسش اصلی هواداران فوتبال ملی، نحوه برگزاری مرحله نهایی این مسابقات است که قرار است منجر به صعود ایران شود.

به گزارش یک پارس، مرحله نهایی این رقابت‌ها اردیبهشت‌ماه سال ۹۵ در مالزی قرعه‌کشی خواهد شد و ۱۲ تیم صعود کننده به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ در۲ گروه ۶ تیمی به کار خود برای رسیدن به جام جهانی روسیه ادامه خواهند داد. البته قرعه‌کشی مرحله دوم نیز بر اساس سید بندی فیفا انجام می‌شود که در صورتی که رده‌بندی کشورهای آسیا تا زمان قرعه‌کشی این رقابت‌ها همچنان طبق روال فعلی باشد، به طور حتم تیم ملی ایران فقط با یکی از ۳ کشور کره‌جنوبی یا استرالیا و یا ژاپن همگروه خواهد شد.

در حال حاضر ۱۲ کشور ایران، کره‌جنوبی، ژاپن، استرالیا، امارات، ازبکستان، عربستان، اردن، چین، قطر، عراق و امارات در رده‌های اول تا دوازدهم آسیا هستند و در صورتی که همین روال تا اردیبهشت ماه سال آینده در زمان قرعه‌کشی رقابت‌ها ادامه داشته باشد و البته همین ۱۲ کشور نیز به گروه بعدی صعود کنند، می‌توان گروه مرگ احتمالی برای شاگردان کی‌روش را این چنین پیش‌بینی کرد:

ایران – استرالیا – ازبکستان – عربستان – قطر – عراق

گفتنی است علاوه بر ۱۲ کشور فوق در بین کشورهای باقی مانده سوریه، تایلند، لبنان،کره شمالی و هنگ‌کنگ نیز از شانس بالایی برای صعود برخوردار هستند که در صورت صعود این تیم‌ها، رده‌بندی کشورهای فوق در فیفا در سید بندی تأثیرگذار بوده و به طور حتم این تیم‌ها جایگزین یکی از ۱۲ تیم ابتدایی رده‌بندی خواهند شد که به این ترتیب گروه‌بندی مرحله دوم رقابت‌ها نیز دستخوش تغییر خواهد شد.

در پایان رقابت‌های مرحله دوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ در قاره آسیا، علاوه بر اینکه ۱۲ تیم برتر راهی دور سوم رقابت‌ها (مرحله دوم گروهی) می‌شوند تا در۲ گروه ۶ تیمی به کار خود برای رسیدن به جام جهانی ادامه دهند، همین ۱۲ تیم خیلی زودتر از موعد مقرر و حدود ۳ سال زودتر راهی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ خواهند شد تا به این ترتیب با توجه به ۲۴ تیمی شدن جام ملت‌ها در سال ۲۰۱۹ تکلیف نیمی دیگر برای حضور در این رقابت‌ها همچنان نامشخص باشد.

در این بین ۲۸ تیم باقی مانده از ۴۰ تیمی که از دور اول مرحله گروهی وارد رقابت‌ها شده‌اند، در یک رقابت گروهی جدید برای حضور در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ به مصاف هم می‌روند تا با مشخص شدن ۱۲ تیم دیگر، در نهایت ۲۴ تیم برتر جام ملت‌ها در دوره جدید مشخص شوند. البته در صورتی که امارات، میزبان بعدی رقابت‌ها در جمع تیم‌های باقی مانده باشد این تیم به صورت اتوماتیک وار راهی جام ملت‌ها شده و فقط ۱۱ تیم دیگر در نهایت شانس حضور در مرحله پایانی جام ملت‌ها را خواهند داشت.

مطالب زیر را حتما بخوانید

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

آمار سایت

  • 3,445
  • 824
  • 2,677
  • 821
  • 144,616
  • 11,575
  • آبان ۳, ۱۳۹۵