امروز : چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۸/۵ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

عکس های دیدنی

تبلیغات متنی

فوتبالیست‌های ارزان‌قیمتی که ستاره شدند

نقل انتقالات در دنیای فوتبال در دو فصل زمستان و تابستان انجام می‌شود اما همیشه در جمعه سیاه (هفته‌های پایانی سال میلادی) است که پیشنهاد و تقاضاهای زیادی وجود دارد. مدیر برنامه‌ها، فوتبالیست‌ها و باشگاه‌ها قراردادهای تاریخی را از لحاظ قیمت به امضا رسانده‌اند. در ادامه به تعدادی از نقل و انتقال‌هایی که موجب پیشرفت فوق العاده بازیکنان در تیم‌های جدیدشان شده است، اشاره می‌کنیم.
روبرتو کارلوس اینتر

روبرتو کارلوس، مدافع برزیلی و پیشین رئال مادرید، از حضورش در اینتر با هدایت روی هاجسون راضی نبود. در سال ۱۹۹۶ با ۶ میلیون یورو به رئال مادرید فابیو کاپلو پیوست. او تا سال ۲۰۰۷ در پست دفاع چپ مادرید حکمرانی کرد و یکی از بهترین مدافعان رئال در این ناحیه به حساب می‌آید.
دیگر بازیکن ناراضی در کالچو ایتالیا، روبرتو آیالا بود. والنسیا برای خرید مدافع آرژانتینی کمتر از پنج میلیون یورو به میلان پرداخت کرد. آیالا، مدافعی بزرگ، جنگنده و قدرتمند بود که با والنسیا تحت هدایت رافائل بنیتس دو بار فاتح لالیگا اسپانیا شد.

روبرتو آیالا

بازیکن بی‌نام و نشانی از پانیونیوس به نام میلینکو پانتیچ در سال ۱۹۹۵ به اتلتیکو مادرید پیوست. هافبک کروات با قیمتی کمتر از یک میلیون یورو تبدیل به ستاره در تیم اسپانیایی شد.
به‌به‌تو برزیلی در سال ۱۹۹۲ با آمادگی و توانایی بالایی به دپورتیوو لاکرونیا آمد. آگوستو لندویرو، مدیر باشگاه برای این جا‌به‌جایی ۷۰۰ هزار یورو هزینه کرد. گلزن فراموش نشدنی لاکرونیا در سال ۹۶ این تیم را به مقصد فلامنگو ترک کرد.

به‌به‌تو

باشگاه ویارئال همواره به پیدا کردن الماس‌ها مشهور است. در سال ۲۰۰۲ با مارکوس سنا، بازیکن آزاد سائوکتانو برزیل قرارداد امضا کرد. تا سال ۲۰۱۳ میانه میدان زیر دریایی‌ها تحت حکمرانی این هافبک قدرتمند و باهوش برزیلی بود. سویا هم بیشترین سود را از خرید دنی آلوس کرد. در سال ۲۰۰۲ با مبلغی نزدیک به دو میلیون یورو به تیم اسپانیایی آمد و ۶ سال بعد، مدافع برزیلی با ۴۰ میلیون یورو به بارسلونا انتقال پیدا کرد.
اواخر قرن بیستم، کلود ماکه‌له‌له تبدیل به یکی از بازیکنان مهم سلتاویگو شد. او در سال ۱۹۹۸ از مارسی با قراردادی آزاد به اسپانیا رفت. پس از دو فصل، رئال مادرید ۱۴ میلیون یورو برای انتقال او هزینه کرد. تیری آنری هم نتوانست جایی در یونتووس پیدا کند و در سال ۱۹۹۹ بود که آرسن ونگر با مبلغ مناسب ۱۶ میلیون یورو با مهاجم فرانسوی قرارداد بست. او عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت و بهترین گلزن باشگاه لقب گرفت.
مردی که نگاه منچستریونایتد را تغییر داد، تنها با ۱٫۸ میلیون یورو به تیم انگلیسی پیوست. الکس فرگوسن در سال ۱۹۹۳ این مبلغ را برای خرید اریک کانتونا به لیدز یونایتد پرداخت کرد. او در چهار فصل حضورش در ترکیب شیاطین سرخ بازیکن تاثیرگذاری برای این تیم بود.

اریک کانتونا

داوید ویا در فتح ۶ عنوان به همراه بارسلونا، یکی از ارکان مهم آبی‌اناری‌ها بود. مهاجم اسپانیایی در سال ۲۰۱۳ بدون تیم ماند. اتلتیکو مادرید او را با قیمت ناچیز سه میلیون یورو از بارسا خرید تا زوج دیگو کاستا در خط حمله شود. قرمز و سفیدپوشان در آن سال لالیگا را فتح کردند.
دیگر هدیه مدیر باشگاه دپورتیوو لاکرونیا امضای قرارداد با مائورو سیلوا در سال ۱۹۹۲ بود. این بازیکن با مبلغی کمتر از ۱٫۳ میلیون یورو از اتلتیکو براگانتینو به لاکرونیا پیوست. هافبک دفاعی برزیلی به یکی از سمبل‌های تاریخ این باشگاه تبدیل شد.
فردریک کانوته، یکی از بهترین بازیکنان تاریخ سویا برای این باشگاه تنها ۶ و نیم میلیون یورو هزینه برداشت. او با این مبلغ در سال ۲۰۰۵ از تاتنهام به سویا پیوست. مهاجم فرانسوی شم گلزنی بالایی داشت و در پشت دروازه همچون یک هنرمند عمل می‌کرد.
ویارئال در سال ۲۰۰۴، دیگو فورلان بازیکن منچستریونایتد را شکار و تنها سه میلیون یورو برای او هزینه کرد. فورلان بازی‌های درخشانی برای این تیم انجام داد و سپس در سال ۲۰۰۷ با ۲۱ میلیون یورو به اتلتیکو مادرید پیوست. ساموئل اتوئو هم از جای نداشتن در ترکیب اصلی رئال مادرید خسته شده بود. مهاجم کامرونی در سال ۲۰۰۰ با مبلغ چهار و نیم میلیون یورو به مایورکا رفت. چهار سال بعد بارسلونا برای خرید او ۲۷ میلیون یورو پرداخت کرد.
رود فان نیستلروی با ۱۵ میلیون یورو در سال ۲۰۰۶ از منچستریونایتد به رئال مادرید پیوست. مهاجم هلندی بازی‌های درخشانی برای مادریدی‌ها انجام داد که تمجید همه را به دنبال داشت.

 به گراش یک پارس
رود فان نیستلروی

دیگو گودین نیز دیگر بازیکنی است که پیشرفت فوق‌العاده‌ای داشت. او با ۸۰۰ هزار یورو از ناسیونال به ویارئال آمد. اتلتیکو مادرید در سال ۲۰۱۰ با مدافع اروگوئه‌ای قراردادی به ارزش هشت میلیون امضا کرد. او شروع خوبی نداشت اما در ادامه به دیوار مستحکمی در میانه میدان قرمز و سفیدپوشان تبدیل شد.
سویا پس از بررسی تیم‌های حاضر در لیگ آلمان، ایوان راکیتیچ را از شالکه جذب کرد. این انتقال در سال ۲۰۱۰ انجام شد دو و نیم میلیون یورو برای باشگاه اسپانیایی هزینه برداشت. سپس بارسلونا برای انتقال او ۲۰ میلیون یورو هزینه کرد. راکیتیچ در حال حاضر تبدیل به بازیکنی کامل شده و جایگاهش را در بارسلونا پیدا کرده است.
آرتورو ویدال که بازیکنی قوی، خستگی ناپذیر، تکنیکی و جنگنده است، چند سال پیش بوندسلیگا را به مقصد یونتووس ترک کرد. هافبک شیلیایی با ۱۲ و نیم میلیون یورو از بایرلورکوزن به این تیم ایتالیایی پیوست. ویدال دل هوارادان تورینی را به دست آورد. بازیکن شیلیایی اکنون در بایرن مونیخ بازی می‌کند.
در سال ۱۹۹۴ در برزیل از مهاجمی به نام رونالدو صحبت می‌شد. بازیکن کوریزیرو، دفاع حریفان را آزار می‌داد. آیندهوون ۶ میلیون دلار برای او هزینه کرد. دو سال بعد زمانی که تبدیل به یک سوپر استار شد، با ۱۵ میلیون یورو به بارسلونا رفت.
آندرا پیرلو پس از ۱۰ سال میلان را به مقصد یونتووس ترک کرد. باشگاه تورینی هیچ هزینه‌ای برای این جا‌به‌جایی صرف نکرد. در حالی که میانه میدان یونتووس به مدت چهار سال در اختیار پیرلو بود، میلان وارد بحران شد.

آندرا پیرلو

در سال هم ۲۰۰۷ کسی دیگو کاستا را نمی‌شناخت و اتلتیکو مادرید با یک و نیم میلیون یورو مهاجم برزیلی را از براگا پرتغال خرید. کاستا زمان زیادی صبر کرد تا جز بازیکنان اصلی تیم دیگو سیمئونه شود اما هیچ‌کس نمی‌تواند نمایش تحسین برانگیز او را در ترکیب روخی بلانکو نادیده بگیرد.
رادامل فالکائو، مهاجم زهردار پورتو در سال ۲۰۰۹ با مبلغ پنج میلیون یورو از ریورپلاته به این تیم پیوست. بازیکن اهل کلمبیا سپس برای تیم‌های اتلتیکو مادرید، موناکو، منچستریونایتد و چلسی بازی کرده است. او به ببر کلمبیا معروف شد و هیچ مدافعی نبود که بتواند او را متوقف کند. هرچند که او پیش از جام جهانی ۲۰۱۴ دچار آسیب دیدگی شدیدی شد و هنوز نتوانسته است خودش را پیدا کند.
یکی از گرانترین انتقال‌های تاریخ متعلق به کاکا است. میلان برای انتقال او از سائوپائولو هشت میلیون یورو هزینه کرد. بازیکن برزیلی با نمایش خوبی که داشت، تماشاگران حاضر در ورزشگاه سن سیرو را هیپنوتیزم می‌کرد. او در سال ۲۰۰۹ با قراردادی به ارزش ۶۹ میلیون یورو به رئال مادرید پیوست.

ایسنا

مطالب زیر را حتما بخوانید

  • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

آمار سایت

  • 2,211
  • 656
  • 3,089
  • 898
  • 144,731
  • 11,597
  • آبان ۵, ۱۳۹۵