امروز : پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۵ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

تبلیغات متنی

شیلی قهرمان کوپا آمه‌ریکا شد:مسی خداحافظی کرد

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس
تیم ملی شیلی برای دومین بار متوالی موفق شد  در فینال کوپا آمه‌ریکا و در ضربات پنالتی،‌ آرژانتین را شکست داده و قهرمان آمریکای جنوبی شود.

به گزارش ورزش سه، در حالی که دیدار دو تیم در مرحله گروهی با شکست شیلی همراه بود و آرژانتین در تمام مراحل این رقابت‌ها توانسته بود بردهای خوبی مقابل رقیبان به دست آورد،‌ در نهایت این شیلی بود که برنده دیدار فینال بود و آرژانتین و مسی بار دیگر دستشان از جام کوتاه ماند.

تیم ملی آرژانتین پس از ۱۲۰ دقیقه بازی بدون گل، در ضربات نفس‌گیر پنالتی جام کوپه آمریکا را به شیلی واگذار کرد.

در این بازی پر اضطراب، لیونل مسی پس از بارماندن ار گشایش دروازه شیلی، ضربه پنالتی را هم از دست داد تا تیم ملی آرژانیتن با نتیجه ۲ بر ۴، مغلوب شیلی شود.

بدین ترتیب جام این دوره از مسابقات کوپه آمریکا به تیم ملی شیلی اهدا شد. همچنین الکسیس سانچز، برنده توپ طلای کوپا آمریکای ۲۰۱۶ شد. کلودیو براوو، دروازه بان و کاپیتان شیلی برنده دستکش طلایی کوپا آمریکای ۲۰۱۶ شد و اِدواردو وارگاس، با ۶ گل بهترین گلزن کوپا آمریکای ۲۰۱۶ . کفش طلای این مسابقات را برنده شد.

مسی خداحافظی می کند؟

در ضیافت پنالتی ها مسی یک پنالتی خود را از دست داد. این سومین فینال متوالی بود که مسی با تیم آرژانتین شکست می خورد(جام جهانی ۲۰۱۴، کوپا ۲۰۱۵ و کوپا ۲۰۱۶).

لئو مسی پس از خروج از رختکن مقابل خبرنگاران قرار گرفت و خبر از خداحافظی خود داد:” لحظات دشواری برای هرگونه تجزیه و تحلیل شکست است. در رختکن به این فکر می کردم که تیم ملی دیگر برای من تمام شده است. خداحافظی فقط به صلاح من نیست که به صلاح همه است. خیلی ها دوست دارند من با تیم ملی وداع کنم. الان حس غمگینی فراوانی دارم. پنالتی ای را از دست دادم که برایم بسیار مهم بود. باورنکردنی است ولی این اتفاقی است که افتاده. دومین بار متوالی است که در پنالتی ها مغلوب می شویم. سومین فینال متوالی که می بازم. تلاش داشتیم طلسم را بشکنیم ولی نشد.”

حال باید دید مسی که این تصمیم را در شرایط بد احساسی گرفته است، در روزهای آتی از تصمیم خود صرفنظر خواهد کرد یا خیر.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب