امروز : چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۴ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

تبلیغات متنی

تازه‌ترین رده بندی فیفا پس از برگزاری مسابقات بین المللی

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس

به گزارش یک پارس به نقل از بی بی سی تیم ملی آرژانتین در تازه‌ترین رده‌بندی فیفا (فدراسیون بین المللی فوتبال) جایگاه خود به عنوان تیم اول جهان را حفظ کرد.

پس از برگزاری چند مسابقه بین‌المللی از جمله یورو ۲۰۱۶ (جام ملت‌های اروپا)، کوپا آمریکا (جام ملت‌های آمریکا) و جام او.اف.سی (جام ملت‌های اقیانوسیه)، تازه‌ترین رنکینگ فیفا شاهد تغییرات زیادی در جدول رده‌بندی تیم‌هاست.

آرژانتین، فینالیست جام ملت‌های آمریکا، با کسب ۱۵۸۵ امتیاز همچنان در صدر جدول رنکینگ فیفا قرار دارد. شیلی، تیمی که آرژانتین را در فینال شکست داد، با کسب ۱۳۱۶ امتیاز در رده پنجم جدول است. جایگاه این تیم هم مثل آرژانتین تغییری نکرده.

کلمبیا که با شکست دادن آمریکا در جام ملت‌های آمریکا، مدال برنز این مسابقات را از آن خود کرد، با به دست آوردن ۱۳۳۱ امتیاز همچنان در رده سوم رنکینگ فیفاست.

در پی برگزاری مسابقات جام ملت‌های اروپا، با وجود اینکه تیم‌های ملی بلژیک و آلمان عملکرد موفقی در این بازی‌ها نداشتند، اما با گرفتن ۱۴۰۱ و ۱۳۱۹ امتیاز جایگاه‌شان در رده‌های دوم و چهارم جهان را حفظ کردند.

پرتغال، قهرمان بازی‌های یورو ۲۰۱۶، با کسب ۱۲۶۶ امتیاز دو پله صعود کرده، و در رده ششم جدول قرار دارد. از سوی دیگر، فرانسه، میزبان بازی‌ها که نایب‌قهرمان شد، ده پله صعود کرده و یکی از ۱۰ تیک برتر جهان است. تیم ملی فرانسه، ۱۱۸۹ امتیاز در رده هفتم جدول رده‌بندی است.

بزرگ‌ترین صعود در رده‌بندی ازآن تیم ملی نیوزیلند شد. این تیم در پی کسب عنوان قهرمانی جام ملت‌های اقیانوسیه، با ۵۴ پله بالا رفتن، در رده ۹۳ قرار گرفت.

در میان تیم‌های آسیایی، تیم ملی ایران با کسب ۶۷۴ امتیاز، به عنوان بهترین تیم آسیایی در رده ۳۹ قرار دارد. کره جنوبی با دو پله صعود و ۵۹۲ امتیاز دومین تیم آسیایی، و ازبکستان که ۱۰ پله صعود کرده با ۵۶۹ امتیاز سوم تیم قاره آسیا است.

رده بندی فیفا

۱. آرژانتین – ۱۵۸۵ امتیاز

۲. بلژیک – ۱۴۰۱ امتیاز

۳. کلمبیا – ۱۳۳۱ امتیاز

۴. آلمان – ۱۳۱۹ امتیاز

۵. شیلی – ۱۳۱۶ امتیاز

۶. پرتغال -۱۲۶۶ امتیاز

۷. فرانسه – ۱۱۸۹ امتیاز

۸. اسپانیا – ۱۱۶۵ امتیاز

۹. برزیل -۱۱۵۶ امتیاز

۱۰. ایتالیا – ۱۱۵۵ امتیاز

۳۹. ایران -۶۷۴ امتیاز

۴۸. کره جنوبی – ۵۹۲ امتیاز

۵۶. ازبکستان – ۵۶۹ امتیاز

۱۰۵. افغانستان – ۲۰۶ امتیاز

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب

امار سایت

  • 0
  • 17,740
  • مرداد ۳, ۱۳۹۶