مزاحمت تلگرامی برای مادر زن

سرهنگ اکبر امینی روز پنجشنبه افزود: در پی مراجعه شهروند همدانی و در دست داشتن شکایت نامه ای ای قضایی مبنی بر ایجاد مزاحمت و ارسال تصاویر مبتذل، موضوع ضمن تشکیل پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا همدان گفت: با تحقیقات صورت گرفته مشخص شد فردی ناشانس با ساختن پروفایلی با شماره ای خارج از کشور برای شاکیه تصاویر مبتذل ارسال می کند.

وی بیان کرد: پس از اصرار شاکیه برای پایان دادن به این مزاحمت ها ولی فرد خاطی اقدام به فحاشی و بیان حرف های رکیک در فضای تلگرامی کرده است.

وی افزود: با انجام اقدامات فنی و بکارگیری شگردهای خاص پلیسی فردی که از طریق پروفایل مذکور مزاحمت ایجاد کرده بود شناسایی و با حضور کارشناسان و جمع آوری وسایل رایانه ای و دیجیتال ، به سایر ادله های جرم دست یافته و مجرم بودن وی ثابت شد. سرهنگ امینی تصریح کرد: متهم در بازجویی های پلیسی عنوان کرد که داماد سابق این خانواده بوده و به دلیل دخالتهای مادر زن در زندگی خصوصی اش در حالیکه همسرش را دوست داشته مجبور به متارکه شده است.

وی بیان کرد: این امر موجب ایجاد عقده و انگیزه انتقام برای داماد سابق شده و با توجه به داشتن دانش فنی اقدام به ایجاد مزاحمت کرده بگونه ای که از سوی خانواده همسر سابق قابل شناسایی نباشد.

به دنبال کنترل ۱۱ هزار و ۸۲ سایت و فضای مجازی در ۱۰ ماهه امسال ۹۰ کلاهبردار و متخلف این حوزه شناسایی و دستگیر شدند.

ايرنا

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.